Īpašās pārraides

Ināra Mūrniece pieņem parādi un noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa

Īpašās pārraides

Iekšlietu ministrijas un aizsardzības daļu parāde Lāčplēša dienā

Ināras Mūrnieces uzruna un valsts himna

VIDEO: Ināra Mūrniece: Valsts aizstāvēšana izaug no valstsgribas

Uzrunājot Lāčplēša dienas Militārās parādes dalībniekus, 13.Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA), kura aizvietoja prezidentu Raimondu Vējoni viņa prombūtnes laikā, uzsvēra – valsts aizstāvēšana izaug no valstsgribas.

Mūrniece norādīja, ka piedzīvojam vienu no skaistākajiem posmiem valsts vēsturē – simtgadi brīvā un demokrātiskā Latvijā, ar lepnumu pieminot varoņus, kas dažādos laikos cīnījušies par Latvijas brīvību.

Kā redzamākos Lāčplēša dienas simboliem Mūrniece atzina karogu un sveču liesmas, dēvējot tās par atmiņu uguni, kas nedziest nekad, tāpat kā nekad nebeidzas karavīra gatavība aizstāvēt savu valsti. “Mēs nekad nebeigsim viņus apbrīnot un atcerēties,” teica Mūrniece.

Noslēgumā Mūrniece atsaucās uz Kārļa Skalbes lietoto metaforu, kad viņš salīdzināja 1919.gada cīņas ar Lāčplēša cīņu pret Melno bruņinieku. “Brīvības cīņu dalībniekos bija spēcīga valstsgriba, kas bijusi izšķiroša visos laikos,” uzsvēra Mūrniece.

Viņa uzsvēra, ka valsts aizstāvēšana izaug no valstsgribas un ka, lai arī šobrīd esam vislabākajā drošības situācijā valsts pastāvēšanas vēsturē, aizsardzības sistēmai ir jābūt visaptverošai. Ikviena valsts pilsoņa privilēģija, gods un pienākums ir sargāt Latviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti