VIDEO: Glābēji noķer no ceturtā stāva loga krītošu cilvēku

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki aizvadītajās brīvdienās izglābuši cilvēku, kurš kritis no dzīvojamās mājas ceturtā stāva loga, informēja VUGD.

Glabēji saņēma izsaukumu uz kādu daudzdzīvokļu namu, kur pastāvēja aizdomas, ka cilvēks grasās izlēkt pa ceturtā stāva logu. Ierodoties notikuma vietā, glābēji saprata, ka, ja mēģinās iekļūt dzīvoklī, cilvēks, visticamāk, arī leks.

Pateicoties kaimiņu atsaucībai, glābēji iekļuva stāvu zemāk esošajā dzīvoklī un sagatavojās pārķert cilvēku kritienā. Kamēr viens glābējs pie loga gaidīja kritienu, otrs nodrošināja to, lai pārtveršanas rezultātā glābēji var stingri noturēt krītošo cilvēku.

Tikmēr arī VUGD darbinieki ar alpīnisma aprīkojumu centās piekļūt cilvēkam uz palodzes no ēkas jumta, bet tad glābēji pamanīja, ka cilvēka rokas ir noslīdējušas un viņš krīt. Stāvu zemāk esošajiem ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās noķert kritienā esošo cilvēku aiz kājām un caur logu nogādāt drošībā.

VUGD neatklāj, kurā vietā notikumi risinājušies.

VUGD priekšnieks Oskars Āboliņš un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība") slavē glābēju drosmi, profesionalitāti un spēju ātri rīkoties sarežģītās situācijās.

"Uzslavas cienīga ir šo ugunsdzēsēju glābēju rīcība un spēja "domāt ārpus ierastajiem rāmjiem", kā rezultātā tika izglābta cilvēka dzīvība!" uzsver Āboliņš.  

Novērtējot glābēju drosmīgo un ātro rīcību, kā arī izrādīto iniciatīvu, glābjot cilvēka dzīvību, viņi tiks apbalvoti ar VUGD un Iekšlietu ministrijas apbalvojumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti