VIDEO: Diskusija «Valsts valoda 21. gadsimta augstskolā un zinātnē»

17. oktobrī pulksten 10.00 Rīgas pilī notika Valsts valodas dienai veltīta diskusija “Valsts valoda 21. gadsimta augstskolā un zinātnē”, kurā Latvijas Valsts prezidents Egils Levits aicina uz domapmaiņu par latviešu valodas vietu un lomu nākotnes Latvijas augstākajā izglītībā un zinātnē pasaules kontekstā, ņemot vērā nepieciešamību pilnveidot abu jomu sniegumu, informēja prezidenta kanceleja.

Kvalitatīvas augstākās izglītības un zinātnes attīstība ir cieši saistīta ar visaptverošu augstākās izglītības integrāciju vienotā Eiropas un pasaules izglītības sistēmā un starptautiskajā tirgū darboties gatavu speciālistu sagatavošanu. Kāds ir vēlamais līdzsvars starp ārvalstu mācībspēku iesaisti un valsts valodas pozīcijām augstākajā izglītībā?  Kā Latvijas zinātnieku konkurētspēju ietekmē valodas izvēle zinātniskajam darbam? Vai starptautiskā konkurētspēja vienmēr ir nozīmīgs kritērijs, īpaši humanitārajās zinātnēs? Vai valsts valodai var būt atšķirīga loma eksaktajās un humanitārajās zinātnēs? Diskusijas pirmajā daļā tiks pārrunātas iespējas un izaicinājumi, kas ietekmē valodu, piesaistot ārvalstu akadēmisko personālu.

Savukārt diskusijas otrajā daļā nozares eksperti diskutēs, kā valoda iespaido sociālo un humanitāro zinātņu pētniecības darbu, tematiku, vērtēšanas kritērijus un kvalitāti.

Diskusijas programma pieejama šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti