VIDEO: Diskusija par 2020.gada svarīgākajiem sociālās politikas lēmumiem un jaunajām prioritātēm

2020. gadā Latvijā tika aktualizēti jautājumi par nabadzības mazināšanu, minimālā ienākuma slieksni un citu pabalstu aprēķināšanu. Kāda ir šo lēmumu nozīme? Kādām ir jābūt sociālās politikas prioritātēm šogad, ņemot vērā pandēmijas ietekmi uz iedzīvotāju sociālekonomisko drošību? Piedāvājam par šīm tēmām sekot diskusijai trešdien, 24. februārī no plkst 15.00 līdz  17.00 LSM.lv. 

2020. gada maijā Valsts kontrole publicēja revīzijas ziņojumu par Latvijā īstenotās sociālās iekļaušanas politikas ietekmi uz nabadzības mazināšanu valstī, kurā secināja: esošā atbalsta sistēma tikai daļēji sasniedz cilvēkus, kuriem tas ir nepieciešams; sociālā politika netiek koordinēta, uzraudzīta un pilnvērtīgi izvērtēta.

Tikmēr Satversmes tiesa pagājušajā gadā pieņēma vairākus sociālās politikas jomā svarīgus lēmumus, piemēram, norādot uz nepieciešamību celt garantētā minimālā ienākuma slieksni un izveidot dažādu pabalstu aprēķinu metodoloģiju. Satversmes tiesa secināja, ka valsts ir veikusi pasākumus, lai indivīdi varētu īstenot savas sociālās tiesības, bet nav darījusi to pienācīgā kvalitātē.

Domnīca "Providus" kopā ar Frīdriha Eberta fondu 24. februārī plkst.15.00–17.00 organizē diskusiju “Svarīgākie sociālās politikas lēmumi 2020. gadā un šī gada prioritātes”, ko vadīs žurnālists Aidis Tomsons. Diskusijas pirmajā daļā sociālās politikas eksperti sniegs vērtējumu pagājušā gada norisēm, savukārt otrajā daļā Saeimas deputāti diskutēs par šī gada prioritātēm.

Diskusijas ievadā "Providus" pētnieks Andris Šuvajevs iepazīstinās ar minēto Valsts kontroles revīzijas ziņojumu un Satversmes tiesas lēmumiem.

Diskusijā piedalīsies:

  • Mārtiņš Moors – Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks, departamenta direktora vietnieks;
  • Anna Žabicka – sociālantropoloģe;
  • Ruta Zilvere – sociālās politikas pētniece.

Diskusiju varēs skatīt tiešraidē interneta vietnē www.lsm.lv 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt