Tieša runa

Tieša runa: «Kādi secinājumi pēc Valsts prezidenta vēlēšanām?»

Tieša runa

JAUNA SEZONA! Tieša runa: «Jaunievēlētās Rīgas domes vadības ieceres»

Tieša runa: «Kādi secinājumi pēc Valsts prezidenta vēlēšanām?»

VIDEO: Diskusija «Kādi secinājumi pēc Valsts prezidenta vēlēšanām?»

Kādi secinājumi pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, un galvenais, kādu ceļamaizi dot jaunajam Valsts prezidentam? Par to trešdien, 29. maijā, diskutēja LTV raidījumā "Tieša runa".

Par nākamo Latvijas Valsts prezidentu kļūs Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, kuru šim amatam virzīja valdošā koalīcija un par kura ievēlēšanu trešdien, 29. maijā, pirmajā balsošanas kārtā nobalsoja 61  Saeimas deputāts. Pēc ievēlēšanas Levits sniedza pirmo preses konferenci ievēlētā prezidenta statusā.

Levits uzrunā pēc ievēlēšanas uzsvēra, ka būs visas Latvijas prezidents. Iepriekš opozīcijas deputāti viņam pārmeta, ka Levits nespēs saprast vienkāršo tautu un būs tikai reprezentatīvs valsts pārstāvis. Levits uzsvēra, ka tas ir maldīgs priekšstats, jo viņam ir kontakti dažādos Latvijas slāņos.

Savā uzrunā Levits teica, ka būs visu pārliecību, visu tautību prezidents. Viņš pārstāvēs gan tos latviešus, kas dzīvo Latvijā, gan tos, kas ir ārzemēs. Levits uzsvēra, ka būs gan atstumto, gan par savu dzīvi drošo prezidents.

Saeimas debates ilga nedaudz mazāk par divām stundām, debatēs koalīcijas deputāti slavēja Levitu kā vislabāko kandidātu.  Savukārt opozīcijas pārstāvji aicināja domāt, vai vajadzīgs tautas, vai koalīcijas prezidents, kas tiek iecelts amatā bez diskusijas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti