Būris

Projekts «Būris». Nacionālisma ideju dzīvotspēja globālās politikas laikmetā

Būris

Projekts «Būris». Kas pasniegs ūdens glāzi jeb dzīve bez bērniem

Projekts «Būris». Nacionālisms politikā – patriotisms vai ekstrēmisms?

VIDEO. Diskusija. «Būris». Nacionālisms politikā – patriotisms vai ekstrēmisms?

Labējie un kreisie. Konservatīvie un liberālie. Populisti un ekstrēmisti. Nacionāļi un radikāļi. Šie un vēl citi termini sastopami politikā. Pēdējos gados gan Latvijā, gan daudzviet Eiropā dažādu politisko spēku tradicionālā ideoloģiskā orientācija bieži vien izplūst, pielāgojoties vēlētāju pieprasījumam un reaģējot uz pārmaiņām sabiedrībā un politikā.

Ekonomiskās un bēgļu krīzes, sociālie jautājumi, klimata pārmaiņas, eiroskepticisms, tagad arī Covid-19 pandēmija, ļāvuši politikā ienākt spēkiem, kuri vēl salīdzinoši nesen spēja piesaistīt nebūtisku vēlētāju atbalstu vai pat vispār nebija parādījušies pie apvāršņa.

Gluži kā kovida viļņi Eiropai pāri vēlušies dažādu populistisko partiju panākumu viļņi, samutuļojot ierasto dienaskārtību un liekot savu politisko piedāvājumu un retoriku pārskatīt arī citiem.

Cik spēcīga politikā ir nacionālisma jeb nācijas identitātes un savas valsts kārts? Vai mūsdienu globālajā pasaulē nacionālisms politikā vispār ir piederošs, un vai nacionālisma popularizēšana neveicina neiecietību un radikālismu?

Par to šajā "Būrī" diskutē:

  • Antoņina Ņenaševa – partijas "Progresīvie" līdzpriekšsēdētāja, Rīgas domes deputāte;
  • Jānis Dombrava, Nacionālās apvienības valdes loceklis, Saeimas deputāts.

Ekspertu viedokļus par partiju ideoloģijām un virzieniem izteiks politoloģe, "Providus" direktore Iveta Kažoka un politisko procesu komentētājs Māris Zanders.

"Būris": Patriotisms vai ekstrēmisms

Vairāk

KONTEKSTS:

LTV digitālā satura projekts "Būris" ir vieta, kur atklāti diskutēt un cieņpilni ieklausīties jautājumos, kas nereti šķeļ sabiedrību un raisa neizpratni – ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. Skarba pieredze un emocionāli līdzcilvēku dzīvesstāsti, asas diskusijas ar citādi domājošiem, ekspertu viedokļi, Eiropas Parlamenta kompetence un citu Eiropas Savienības dalībvalstu lēmumi – to visu atradīsi "Būrī".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt