Būris

Projekts «Būris». Nacionālisms politikā – patriotisms vai ekstrēmisms?

Būris

Projekts «Būris». Demogrāfiskais deficīts Eiropas Savienībā

Projekts «Būris». Kas pasniegs ūdens glāzi jeb dzīve bez bērniem

VIDEO. Diskusija. «Būris». Kurš pasniegs ūdens glāzi jeb dzīve bez bērniem

Ja daba sievietei ir devusi iespēju dzemdēt, vai tas obligāti jādara? Vai mātes loma ir katras sievietes mūža sapnis? Vismaz Latvijā sabiedrība pagaidām ir vairāk neizprotoša, ja sieviete vai pāris paziņo, ka nevēlas bērnus.

"Latvijā dominē natālisma ideoloģija, kas paģēr dzimstības paaugstināšanu nākamo paaudžu labā," tā "Būrī" saka eksperte, sociālantropoloģe Elīna Kursīte. Viņa pētījusi tēmu par "childfree" jeb "brīvprātīgo bezbērnu" izvēli Latvijā.

Iemesli tam, kāpēc sieviete nevēlas bērnus, ir visdažādākie, bet vai viņai jājūtas vainīgai, ka nepiepilda sabiedrības gaidas?

Par to šajā "Būrī" diskutēs:

  • Mētra Saberova – māksliniece, kura veikusi sterilizāciju, jo ir pārliecināta – bērnus nekad negribēs,
  • Elīna Lūse – trīs dēlu mamma, kurai visa dzīve saistīta ar un ap bērniem.

Par privāto līmeni savās izvēlēs un sabiedrības spiedienu – kāpēc parasti jautā: "Kad tev būs bērni?", bet nejautā – "Kāpēc tev ir bērni?", savus viedokļus paudīs eksperti – sociālantropoloģe Elīna Kursīte un biedrības "Tēvi" nodarbību vadītājs Lauris Bokišs.

"Būris": Dzīve bez bērniem

Vairāk

KONTEKSTS:

LTV digitālā satura projekts "Būris" ir vieta, kur atklāti diskutēt un cieņpilni ieklausīties jautājumos, kas nereti šķeļ sabiedrību un raisa neizpratni – ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. Skarba pieredze un emocionāli līdzcilvēku dzīvesstāsti, asas diskusijas ar citādi domājošiem, ekspertu viedokļi, Eiropas Parlamenta kompetence un citu Eiropas Savienības dalībvalstu lēmumi – to visu atradīsi "Būrī".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti