VIDEO: Diskusija «#21gsLatvija: Digitālā transformācija»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Lai pārrunātu digitālo transformāciju biznesā un valsts sektorā, kā arī starptautiskās konkurētspējas attīstību, Ekonomikas ministrija sadarbībā ar inovāciju stratēģiju uzņēmums "Helve" no 17. jūnija līdz 26. augustam rīko sešu diskusiju ciklu “#21gsLatvija”. Diskusiju cikla mērķis ir virtuāli apvienot valsts pārstāvjus, uzņēmējus, ekspertus, lai apzinātu un runātu par situāciju valstī, aktuālajiem jautājumiem un nepieciešamajiem risinājumiem. Pirmā diskusija norisināsies 17. jūnijā un tai varēja sekot līdzi tiešraidē.

“Latvijas ekonomika šobrīd piedzīvo straujas pārmaiņas. Biznesa vides prioritāte ir ātri un efektīvi pielāgoties, lai ne tikai izdzīvotu, bet veiksmīgi attīstītos un atrastu jaunas eksporta iespējas. Savukārt valsts loma ir sniegt uzņēmējiem nepieciešamo atbalstu, lai tie celtu produktivitāti un būtu daudz spēcīgāki konkurencē par jauniem tirgiem. Krīzes laika risinājumi jau sekmīgi ieviesti, šobrīd mūsu fokuss ir uz stratēģijas Covid-19 negatīvo seku mazināšanai īstenošanu, lai nodrošinātu produktivitātes pieaugumā balstītas ekonomikas strukturālās izmaiņas par labu zināšanu ietilpīgai preču un pakalpojumu eksporta attīstībai,” uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs  (“KPV LV”).

Diskusiju ciklā turpināsies iepriekšējā vasarā iesāktā tradīcija - pārrunāt Latvijas izaugsmei, veiksmīgai uzņēmējdarbībai un ekonomikai aktuālās tēmas kopā ar uzņēmējiem un nozares ekspertiem. Diskusiju laikā tiks meklētas atbildes uz sarežģītiem jautājumiem par uzņēmumu digitālo transformāciju, digitalizācijas procesiem, Latvijas uzņēmumu eksporta ambīcijām, tiks izvērtēts pieejamais valsts atbalsts uzņēmumiem, uzdoti jautājumi par tehnoloģiju jaunuzņēmumu situāciju krīzes periodā, kā arī diskusijas dalībnieki apspriedīs Latvijas pievilcību ārvalstu investīciju kontekstā.

Sarunu mērķis ir proaktīva risinājuma piedāvāšana, lai nodrošinātu Latvijas nākotnes attīstību un stratēģisko konkurētspēju starptautiskā līmenī.

Sarunas norisināsies latviešu valodā un tās būs iespējams vērot tiešraidē "Facebook" un portālā LSM.lv. Diskusijās ir aicināts piedalīties ikviens interesents, reģistrējot savu dalību šeit: ej.uz/21gsLatvijaDigitalizacija

 

Pirmās diskusijas “Digitālā tranformācija” dalībnieki apspriedīs digitalizācijas mijiedarbību ar biznesu privātajā sektorā. Tehnoloģiju izmantošana uzņēmuma, cilvēkresursu vadībā, produktu izstrādē, pārdošanā un inovāciju ieviešanā ir būtisks aspekts, lai Latvijas uzņēmumi būtu konkurētspējīgi pasaules tirgū. Šobrīd, kad savu spēku pierāda radošākie un spējīgākie uzņēmēji, tas ir īpaši nozīmīgi. Tehnoloģijas un automatizēti procesi kļūst par uzņēmumu ikdienas svarīgu sastāvdaļu, kas ir vienlīdz nozīmīga arī sabiedrības un ekonomikas funkcionēšanai. Diskusijā piedalīsies:

  • Raimonds Aleksejenko, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks,
  • Signe Bāliņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente,
  • Krists Avots, ''Tet'' digitālās transformācijas direktors,
  • Juris Binde, ''Latvijas Mobilā telefona'' valdes priekšsēdētājs, un citi eksperti.
  • Diskusiju moderēs Marija Ručevska, "Helve" partnere un "TechChill" valdes locekle.

Tiešsaistes diskusijas turpināsies ar otro sarunu par digitalizāciju valsts sektorā jau 1. jūlijā. Digitalizācija valsts pārvaldē nodrošina sabiedrībai ērtu, vieglu un inovatīvu piekļuvi dažādiem ikdienā būtiskiem pakalpojumiem. Ņemot vērā, ka Latvijai ir visi pamatnosacījumi, lai kļūtu par informācijas tehnoloģiju (IT) risinājumu priekšgājēju, ir nepieciešams izskatīt šobrīd jau veiksmīgi izstrādātās iespējas. Diskusiju laikā nozares eksperti apspriedīs un pārrunās šī brīža problēmas, iepazīstinās ar veiksmes stāstiem, sniegs ieskatu e-sistēmu jomā un apskatīs arī citas tēmas.

Viena no aktuālākajām tēmām, kas tiks pārrunāta diskusiju cikla laikā, ir Latvijas eksports krīzes laikā. Šobrīd ir piedāvāti dažādi risinājumi un veikti aprēķini, lai situāciju uzlabotu. Diskusijas dalībnieki tiks aicināti pārrunāt uzņēmumu pieredzi, pasaules situācijas ietekmi uz biznesa procesiem, jauniegūto mācību pielietojumu nākotnē, kā arī citas būtiskas tēmas.

Ceturtā saruna tiks veltīta tēmai par atbalstu ilgtspējīgiem uzņēmumiem. Valsts un klientu atbalsts šobrīd ir svarīgāks kā jebkad iepriekš, kas ne tikai palīdz noturēt Latvijas biznesa vidi, bet arī dod iespēju vadītājiem apdomāt nākamos soļus, kas nākotnē varētu sekmēt ekonomikas izaugsmi. Diskusijas laikā tiks runāts par šī brīža situāciju pasaulē, kas būtiski skārusi arī uzņēmējdarbību Latvijā, ierobežojot eksportu un pārvadājumus, kā arī par citiem valsts konkurētspējas ietekmējošiem aspektiem.

Savukārt nākošā tiešsaistes diskusija akcentēs situāciju tehnoloģiju jaunuzņēmumos šobrīd. Jaunuzņēmumi, kas ir pierādījuši spēju ne tikai ātri augt un attīstīties, bet arī pielāgoties, ir viens no veiksmīgas ekonomikas priekšnoteikumiem. Papildus tam ir jāpiemin, ka jaunuzņēmumi ir viens no iemesliem, kas palīdz pierādīt Latvijas spēku un drosmi arī globālajā tirgū. Diskusijas laikā tiekšsaistes platformā tiksies valsts institūciju pārstāvji, investori, jaunuzņēmumu nozares pārstāvji un jaunie uzņēmēji, kuri apspriedīs Latvijas jaunuzņēmumu vides aktualitātes, notiekošo progresu, veiksmes stāstus, kas dzimuši krīzes laikā, kā arī citas būtiskas lietas.

Noslēdzošā diskusiju cikla saruna būs veltīta investīciju piesaistei, kas visos laikos ir bijis aktuāls temats gan valsts pārvaldei, gan privātajam sektoram. Lai diskusiju dalībniekiem sniegtu ieskatu valsts sektorā un biznesa vidē notiekošajā, eksperti, uzņēmēji un valsts pārvaldes pārstāvji pārrunās nepieciešamos procesus, kas palīdz veiksmīgi piesaistīt investīcijas, veiksmīgu ieguldījumu nepieciešamību, kā arī citus svarīgus priekšnoteikumus.

Diskusiju ciklu "#21gsLatvija: Jaunā pasaule" rīko Ekonomikas ministrija sadarbībā ar inovāciju konsultāciju uzņēmumu "Helve".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti