VIDEO. Deputāta zvērestu latgaliski nodod Grevcova, solījumā kļūdās Dzintars, izskan arī lūgšana

Jaunievēlētā 14. Saeima otrdien sanāca uz pirmo sēdi, līdz ar to parlamentārieši arī deva svinīgo solījumu jeb zvērestu. Zvērests no partijas "Stabilitātei!" deputātes Glorijas Grevcovas un arī citiem parlamentāriešiem skanēja latgaliski, bet Raivis Dzintars (Nacionālā apvienība) un daži citi deputāti zvēresta teikšanas brīdī kļūdījās un viņiem nācās solījumu teikt atkārtoti. Tāpat no kādas deputātes zvēresta nodošanas brīdī izskanēja arī lūgšana. 

Deputāti deva svinīgo solījumu: "Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus." Katrs jaunievēlētais deputāts solījumu apliecināja ar savu parakstu. 

Deputāti nodeva svinīgo solījumu alfabētiskā kārtībā. Saeimas sēdes laikā bija manāms, ka vairāki deputāti izmantoja solījuma teksta "špikeri", kas bija gan uz ekrāna pie sienas, gan uz Saeimas tribīnes.

Svinīgo solījumu latgaliešu valodā deva Grevcova, Iļja Ivanovs ("Stabilitātei!"), Anna Rancāne ("Jaunā Vienotība"), Leila Rasima ("Progresīvie"). Arī Juris Viļums ("Apvienotais saraksts") zvērestu deva latgaliski, taču ar pirmo reizi tas viņam pareizi neizdevās. 

Grevcova nodod deputāta zvērestu

Ivanovs nodod deputāta zvērestu

Rancāne nodod deputāta zvērestu

Rasima nodod deputāta zvērestu

Viļums nodod deputāta zvērestu

Dzintaram un Zaļo un Zemnieku savienības deputātam Jurim Jakovinam ar pirmo reizi neizdevās pareizi nodot zvērestu, taču ar atkārtotu mēģinājumu politiķi svinīgo solījumu deva korekti, to pēcāk arī apliecinot ar parakstu. Tāpat kļūdu zvērestā pieļāva arī pirmreizējais Saeimas deputāts Lauris Lizbovskis ("Apvienotais saraksts"), kā arī līdzšinējā Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība").

Dzintars nodod deputāta zvērestu

Jakovins nodod deputāta zvērestu

Lizbovskis nodod deputāta zvērestu

Siliņa nodod deputāta zvērestu

Zvēresta nodošanas brīdī par pārsteigumu parūpējās Linda Liepiņa ("Latvija pirmajā vietā"), kura no sākuma noskaitīja lūgšanu, taču pēc Saeimas priekšsēdētājas lūguma pareizi nodeva svinīgo solījumu.

Liepiņa nodod deputāta zvērestu

KONTEKSTS:

13. Saeima uz pirmo sēdi sanāca 2018. gada 6. novembrī un 2022. gada 27. oktobrī aizvadīja savu pēdējo sēdi.

Savukārt otrdien, 1. novembrī, uz pirmo sēdi sanāca jaunievēlētā 14. Saeima.

14. Saeimas vēlēšanas notika 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts", Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti