VIDEO: CVK un EP biroja Latvijā vēlēšanu rezultātu paziņošanas nakts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Svētdien, 26. maijā, pusnaktī no 26. uz 27.maiju Eiropas Parlamenta (EP) birojs Latvijā un Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) organizē EP vēlēšanu oficiālo rezultātu paziņošanu. Tiks paziņoti astoņi ievēlētie Latvijas pārstāvji, kuri turpmākos piecus gadus strādās Eiropas Parlamentā un līdzdarbosies Eiropas Savienības (ES) likumu izstrādē. Šo pasākumu no plkst. 23.20 varēs vērtot arī LSM.lv tiešraidē.  

Preses konferencē kopā ar CVK piedalīsies arī politikas eksperti: 

  • CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa
  • EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele
  • Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas profesore Žaneta Ozoliņa
  • Sabiedriskās politikas centra "Providus" direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka
  • Sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš
  • Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātes lektore Lelde Metla-Rozentāle

Tāpat klātienē būs EP vēlēšanās kandidējošo politisko partiju/apvienību pārstāvji. Aicinātas visas partijas/apvienības, taču dalību apstiprinājuši:

Eiropas vēlēšanu rezultātu paziņošana 26. maijā

Eiropas Parlaments pirmās aplēses no dalībvalstīm (vēlēšanu iecirkņos veiktu aptauju rezultātus u.tml., nevis balsu skaitīšanas rezultātus) vietnē velesanurezultati.eu publisko jau no pulksten 19.00 (pēc LV laika), bet pulksten 21.15 paredzēts publiskot jaunā EP sasaukuma projekciju. Tā tiks atjaunināta vakara gaitā, ņemot vērā aptauju un vēlēšanu rezultātus no dalībvalstīm. Pirmie dati no visām valstīm gaidāmi pēc pusnakts, aptuveni pulksten 00.15.

Pasākuma laikā ES mājā plānota pieslēgšanās Eiropas Parlamentam Briselē, kur notiks centrālais vēlēšanu nakts pasākums, kā arī sazvanīšanās ar Latvijas korespondentiem Briselē, kuri klātienē sekos līdzi #EiropasVēlēšanas2019 rezultātiem.

Mājas lapā velesanurezultati.eu varēs atrast vēlēšanu rezultātus dalībvalstīs, vietu sadalījumu valstu un politisko grupu griezumā, ievēlēto vīriešu/sieviešu skaita proporciju, kā arī vēlētāju aktivitātes datus. Tāpat vietnē būs iespējams salīdzināt iepriekšējo vēlēšanu rezultātus un izmēģināt “vairākuma kalkulatoru”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti