Dienas ziņas

Turpinās mācības “NAMEJS 2022”

Dienas ziņas

Mērsraga ostā prēmijas aicina izmaksāt pārdomāti

Pāris stundās – pieci protokoli

VIDEO. Ceļu policijas reidā Valmieras apkārtnē pāris stundās – pieci protokoli

Nederīgi dokumenti, bērna pārvadāšana uz elektroskrejriteņa, nepiesprādzētas drošības jostas un pārsniegts atļautais braukšanas ātrums – tāda ir bilance pāris stundas garam policijas reidam Valmierā un tās apkārtnē. No pagājušās nedēļas rit Eiropas ceļu policijas akcija, kuras mērķis ir mazināt negadījumus satiksmē.

No rīta garākas automašīnu rindas veidojas pilsētas centrā un skolu tuvumā, jo ļaudis dodas uz darbu un pa ceļam ieved bērnus mācību iestādēs. Citur satiksme nav intensīva, tomēr Valmieras kārtības policijas Satiksmes uzraudzības rotas policisti Gatis Liepiņš un Ilvars Jackēvičs jau drīz pamana kādu braucēju, kura stūrējot runā pa tālruni. Pārbaudot datubāzē, atklājas vēl viens pārkāpums.

"Vadītāja apliecībai termiņš beidzies. Jums vajadzētu sameklēt kādu autovadītāju un izsaukt šurp," saka Liepiņš.

Par telefona izmantošanu – brīdinājums, bet par braukšanu ar nederīgu dokumentu – 40 eiro sods un liegums turpināt ceļu. Braucēja ir ļoti uztraukusies un nevēlas stāstīt, kāpēc nav pamanījusi, ka braukšanas apliecības derīguma termiņš beidzies jau pērn. Par runāšanu pa tālruni pie stūres policists saka – to darot vai katrs trešais.

Dodoties tālāk, jau drīz – vēl viens pārkāpums.

Vīrietis kategoriski iebilst pret filmēšanu. Taisnojas policistam, ka ar elektroskrejriteni vedis puiku uz dārziņu, jo mašīna saplīsusi. Viņš tiek cauri ar brīdinājumu, jo iepriekš satiksmes noteikumus nav pārkāpis, taču citos gadījumos par šādu vizināšanos draud 30 eiro sods.

Policists Liepiņš pastāsta: "Pārvadāja bērnu ar elektroskrejriteni. Tas ir aizliegts. Traumas ir diezgan daudz visā Latvijā, krīt vai nu viens, vai otrs. Pārsvarā pasažieri krīt."

Reida turpinājumā policistu redzeslokā viens pēc otra nonāk divi braucēji, kuri nav piesprādzējušies. Katram tiek pa brīdinājumam. Pēc tam ārpus pilsētas kādam šoferītim brīdinājums, jo apdzenot kāja smagāk uzminusi gāzes pedālim. 

"Sodiņš nebūs, jo izskatījās, ka apdzīšana ir bijusi pirms tam, bet jābrauc uzmanīgāk; šonedēļ ir tā ātruma nedēļa," pauž Liepiņš.

Pēc brīža uz šosejas vairs nemana nevienu ātrumpārkāpēju, tāpēc policisti secina – brīdinot citus braucējus, netrafarētais policijas auto, visticamāk, atzīmēts lietotnē "Waze".

Liepiņš stāsta: "Mirkšķina jau arī daudzi. Mums arī kādreiz mirkšķina – forši čaļi."

Ražīgs rīts – tā ekipāža vērtē piecus protokolus nepilnās pāris stundās. Par laimi, neviena smaga pārkāpuma, bet darbdiena ar to vēl nav galā, un vēl līdz 22. septembrim turpināsies arī akcija "Roadpol drošības dienas".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti