Būris

Projekts "Būris". Māra Botmane: pēkšņi tu esi nekas jeb bēres kāzu vietā

Būris

Projekts "Būris". Gunita Berķe: Dzīvot līdz pēdējam

Projekts "Būris". Vai dzīvesbiedru likums sagraus laulības institūtu Latvijā?

VIDEO. «Būris». Vai dzīvesbiedru likums sagrautu laulības institūtu Latvijā?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

"Konservatīvajai sabiedrības daļai ir pieteikts karš – tādas vērtības kā laulība un ģimene ir apdraudētas!" Tā "Būra" duelī par partnerattiecību regulējuma nepieciešamību Latvijā paziņoja jurists Kaspars Herbsts. Viņš arī darbojas Tieslietu ministrijas darba grupā, kas izveidota pēc Satversmes tiesas (ST) sprieduma par viendzimuma pāru tiesībām uz bērna piedzimšanas atvaļinājumu. "Ko laulībai kaitē, ja divi cilvēki piereģistrē attiecības, nevis salaulājas?" tādu pretjautājumu uzdeva Herbsta oponents – jurists, zvērināts advokāts Lauris Liepa. Viņš iestājas par visu pāru tiesisko aizsardzību un pārstāvēja pieteicējus arī minētajā ST lietā.

Diskusijās par to, kas ir ģimene un kāpēc nepieciešama visu pāru tiesiskā aizsardzībā, vienaldzīgo nav.

Daudziem ir sava rūgtā dzīves pieredze par dažādām situācijām, dzīvojot nereģistrētās attiecībās, bet citiem  – aizdomas, ka dzīvesbiedru tiesiskais regulējums ļaut reģistrēt partnerattiecības ir vien piesegs viendzimuma pāru attiecību legalizācijai Latvijā.

Vai laulība un ģimene piedzīvo uzbrukumu kā kultūrvēsturiska vērtība? Kāpēc valsts neredz pārus, kas dzīvo ārpus laulības un kuros dzimst daudzi bērni?

Par to kaismīga divu juristu viedokļu cīņa šajā "Būra" sērijā.

Bet ekspertu viedokļus šajā jautājumā paudīs juriste Kristīne Dupate un sociālpsiholoģe Laila Girsova.

"Būris": Partnerattiecības

Vairāk

KONTEKSTS:

LTV digitālā satura projekts "Būris" ir vieta, kur atklāti diskutēt un cieņpilni ieklausīties jautājumos, kas nereti šķeļ sabiedrību un raisa neizpratni – ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. Skarba pieredze un emocionāli līdzcilvēku dzīvesstāsti, asas diskusijas ar citādi domājošiem, ekspertu viedokļi, Eiropas Parlamenta kompetence un citu Eiropas Savienības dalībvalstu lēmumi – to visu atradīsi "Būrī".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti