Būris

Projekts «Būris». Dažādā attieksme pret obligāto militāro dienestu Baltijas valstīs

Būris

Projekts «Būris». Protekcionisms jeb savu tirgu sargājam un citus – iekarojam

Projekts «Būris». Margarita Bunkše: būt armijā – tas ir darbs lielāka mērķa vārdā

VIDEO. «Būris». Margarita Bunkše: būt armijā – tas ir darbs lielāka mērķa vārdā

To, ka rutīnas darbs birojā nav domāts viņai, Margarita Bunkše sapratusi jau sen. Dzimusi Rīgā, augusi Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV). Tur arī studējusi angļu valodu un filozofiju. Viņas dzīvi izmainīja kāda vasara, kad Margarita devās pastrādāt uz Jeloustonas Nacionālo parku.

Darba pieredzē apceļojusi teju visu ASV, strādājusi arī Havaju salās un Nepālā. Tagad Margarita atgriezusies dzimtenē un ir dižkareive Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Štāba bataljonā Rīgā.

“Man patīk šī stabilitāte,” tagad saka Margarita, kura pieradusi ļauties avantūrām un doties pretī nezināmajam.

Smejot gan atzīst, ka nav izskaidrojams, kā viņa nonāca un palika Rīgā, jo vispār brauca skriet maratonu Grieķijā. Lai gan Margarita visai miglaini atceras trauksmaino barikāžu laiku, jo tolaik bija maza meitene, viņai atmiņā tomēr spilgtas epizodes no Zaķusalas – mamma strādāja Latvijas Televīzijā. Patriotisms, kas virmoja gaisā līdz ar ugunskuru dūmiem, un spēcīgā kopības sajūta. “To es novēlu arī šodien – atcerēties savu patriotismu,” saka NBS dižkareive.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

"Būris": Obligātais dienests

Vairāk

KONTEKSTS:

LTV digitālā satura projekts "Būris" ir vieta, kur atklāti diskutēt un cieņpilni ieklausīties jautājumos, kas nereti šķeļ sabiedrību un raisa neizpratni – ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. Skarba pieredze un emocionāli līdzcilvēku dzīvesstāsti, asas diskusijas ar citādi domājošiem, ekspertu viedokļi, Eiropas Parlamenta kompetence un citu Eiropas Savienības dalībvalstu lēmumi – to visu atradīsi "Būrī".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti