Būris

Projekts «Būris». LGBT kopienu tiesību lielā atšķirība ES

Būris

Projekts «Būris». Vai dzīvesbiedru likums sagraus laulības institūtu Latvijā?

Projekts «Būris». Māra Botmane: pēkšņi tu esi nekas jeb bēres kāzu vietā

VIDEO. «Būris». Māra Botmane: Pēkšņi tu esi nekas jeb bēres kāzu vietā

"Es vēlētos, lai mans stāsts kaut nedaudz aizkustina vislielākos viendzimuma laulību pretiniekus, jo tas ir par pilnīgi visiem cilvēkiem." Tā saka talantīgā čelliste Māra Botmane. Kāzu ielūgumi jau bija nodrukāti, un viņa ar savu dzīvesdraugu, mūziķi Jāni Tretjuku, gatavojās kuplām kāzām 2019. gada 1. augustā. Taču kāzu vietā jūnijā nācās rīkot Jāņa bēres – viņš pēkšņi nomira naktī uz 4. jūniju.

Māra ar Jāni bija pazīstami jau kopš mūzikas skolas laikiem, bet par pāri pārtapa, uzsākot studijas Mūzikas akadēmijā, un kopā bija teju 10 gadus.

Pēc kāzām Māra būtu pirmais cilvēks, kārtojot visas formalitātes saistībā ar bērēm un mantojumu. Tagad viņa bija nekas, lai kaut ko izlemtu un darītu. Viņa pat nevarēja uzzināt mīļotā cilvēka nāves iemeslu.

"Vienīgais, ko es varēju – turpināt maksāt dzīvokļa kredītu," skumji saka Māra.

Varēja būt arī tā, ka viņa paliktu ar šīm kredītsaistībām un bez mājvietas, taču Jāņa ģimene bija pretimnākoša.

Pretimnākšanu un izpratni pāri, kas dzīvo kopā un nav precējušies, sagaida arī no valsts.

"Valstij ir pienākums parūpēties par visiem, un tas neapdraud ģimeni kā tādu," saka Māra, norādot uz nepieciešamību Latvijā pieņemt visaptverošu tiesisko regulējumu ārpus laulības savienībā dzīvojošu pāru aizsardzībai.

Paldies Mārai par atklātību!

"Būris": Partnerattiecības

Vairāk

KONTEKSTS:

LTV digitālā satura projekts "Būris" ir vieta, kur atklāti diskutēt un cieņpilni ieklausīties jautājumos, kas nereti šķeļ sabiedrību un raisa neizpratni – ne tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs. Skarba pieredze un emocionāli līdzcilvēku dzīvesstāsti, asas diskusijas ar citādi domājošiem, ekspertu viedokļi, Eiropas Parlamenta kompetence un citu Eiropas Savienības dalībvalstu lēmumi – to visu atradīsi "Būrī".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt