VIDEO: Ar viltotām numurzīmēm nepilngadīgais bēg no policijas

Adrenalīnu raisošu videoierakstu publicējusi Valsts policija. Tajā redzams, kā 17 gadus vecs jaunietis automašīnā BMW ar viltotām numurzīmēm bēg no likumsargiem. Pakaļdzīšanās beidzās grāvī. Valsts policija vēl gaida apstiprinājumu par to, vai nepilngadīgais autovadītājs bijis narkotisko vielu ietekmē.

Valsts policija trešdien, 19. augustā, saņēma zvanu, ka uz Jelgavas šosejas neatļautā vietā apstājusies aizdomīga automašīna BMW ar Francijas numurzīmēm. Policijas ekipāža novēroja, ka pasažiere bākā lej degvielu no kannas. Tikmēr vadītājs, pamanījis policistus, steidza aizvērt bagāžnieku.

"Sākās ļoti strauja rosība. Pēc tam viņi iemeta to benzīnkannu salonā un burtiski pēc tam sāka mukšanu," stāstīja Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas jaunākais inspektors Uldis Jaunalksnis.

Policijas ekipāža uzsāka pakaļdzīšanos. Videoierakstā redzams, ka ātrums tās laikā sasniedzis 175 kilometrus stundā.

"Ātrums bija liels, bet ne tas lielākais. Laikam tāpēc, ka izrādījās, ka autovadītājs ir nepilngadīgs, varbūt arī tā meistarība nedaudz pievīla.

Bet bīstamība bija, ātrums bija liels, manevri bija bīstami, tā kā apdraudēja arī citus satiksmes dalībniekus," atzina policijas pārstāvis.

BMW vadītājs nogriezies uz vecās Jelgavas šosejas un turpināja braukt pārgalvīgi, līdz atdūrās strupceļā – Naftas bāzes stāvlaukumā. No tā autovadītājam izdevās izkļūt, taču drīz vien pakaļdzīšanās beidzās.

Bēgošā autovadītāja ķeršanā iesaistījās vēl viena Valsts policijas ekipāža, kas iedzina BMW grāvī. Autovadītājs metās bēgt kājām, bet apstājās pēc brīdinājuma šāviena gaisā.

"Pārbaudot transportlīdzekli pēc šasijas numura, uzrādījās, ka tā ir Latvijā reģistrēta mašīna, nevis Francijā. Francijas numuri bija uzlikti, lai varētu pārkāpt [piemānīt] fotoradarus un tā tālāk.

Pārmeklējot mašīnu, bagāžniekā atradās arī Latvijas valsts numurzīmes, arī vācu numurzīmes. Tā kā tas bija mērķtiecīgs pārkāpums satiksmē," klāstīja Jaunalksnis.

Pārgalvīgajam autovadītājam ir tikai 17 gadu. Viņam būs jāatbild par astoņiem dažādiem pārkāpumiem. Turklāt vairāki apstākļi arī liecinot, ka jaunietis bijis narkotisko vielu reibumā. "Ja izrādīsies, ka viņš ir lietojis narkotikas, viņš, iespējams, nevarēs iegūt autovadītāja apliecību piecus gadus," atzīmēja policijas pārstāvis.

Policijā norādīja, ka šogad 82 reizes transportlīdzekļu vadītāji no policijas centušies aizbēgt. Tas ir par 19 reizēm vairāk nekā šajā periodā pērn.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti