Vidējā darba samaksa «uz rokas» Latvijā sasniedz 648 eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Vidējā darba samaksa "uz rokas" vai pēc nodokļu nomaksas Latvijā šī gada pirmajā ceturksnī ir 648 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tas ir par 6,4% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī.

Savukārt pirms nodokļu nomaksas darba samaksa bija 886 eiro, kas ir par 7,2% jeb 59 eiro vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī.

Pārvalde arī norāda, ka ir sarukusi iedzīvotāju pirktspēja. Kamēr patēriņa cenu kāpums šī gada pirmajā ceturksnī bija 3,2%, darba samaksa pēc nodokļu nomaksas – par 3,1%.

Šī gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2016. gada 1. ceturksni, sabiedriskajā sektorā algas augušas nedaudz straujāk – par 7,3%, privātajā sektorā kāpums bija par 7,2%, bet vispārējās valdības sektorā – par 7,5%.

2017. gada 1. ceturksnī vidējā bruto darba samaksa privātajā sektorā bija 881 eiro, sabiedriskajā sektorā – 897 eiro, savukārt vispārējās valdības sektorā, kurā ietilpst valsts un pašvaldību iestādes, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, kā arī valsts un pašvaldību kontrolētas un finansētas kapitālsabiedrības, – 847 eiro.

2017. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada atbilstošo periodu, darba samaksa pieauga visās nozarēs, izņemot nekustamo īpašumu jomu, kur vērojams neliels atalgojuma kritums – par 1,4%.

Visstraujāk vidējā darba samaksa auga izglītības nozarē – par 10,3%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 9,7%, tirdzniecībā – par 9,2%, kur straujāks algu kāpums bija vairumtirdzniecībā un automobiļu un motociklu tirdzniecības un remonta nozarē, informācijas un komunikācijas pakalpojumu nozarē - par 8,6%, kā arī lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarē – par 7,7%, kur algas straujāk auga mežsaimniecībā un mežistrādē.

No Latvijas reģioniem vidējā mēneša bruto darba samaksa 2017. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2016. gada 1. ceturksni, straujāk par vidējo rādītāju valstī pieauga Vidzemes, Zemgales un Pierīgas reģionā – attiecīgi par 8,4%, 8% un 7,4 %. Mazāks kāpums bija Kurzemes - 6,4 % un Latgales reģionā - 6,7 %. Rīgā, kur šī gada pirmajā ceturksnī bija visaugstākā vidējā darba samaksa - 1001 eiro, gada pieaugums bija 7,1%. Joprojām zemākā vidējā bruto darba samaksa ir Latgales reģionā – 609 eiro.

Apkopotie dati par Baltijas valstīm liecina, ka 2017. gada 1. ceturksnī vidējā bruto darba samaksa vislielākā bija Igaunijā – 1153 eiro, Latvijā – 886 eiro, bet Lietuvā – 818 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti