VID veicis 9 kratīšanas kādā gaļas produktu uzņēmumā saistībā ar «aplokšņu algām»

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija veikusi deviņas kratīšanas kādā ražošanas un tirdzniecības uzņēmumā saistībā ar tā dēvēto aplokšņu algu izmaksu, informēja VID. 

Kratīšanas veiktas 2022. gada augustā uzsāktajā kriminālprocesā par aplokšņu algu izmaksu uzņēmumā, kurš nodarbojās ar gaļas un citu pārtikas produktu ražošanu un tirdzniecību.

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde 2022. gada novembrī veica deviņas kratīšanas Kuldīgā, Talsos, Tukumā, Jelgavā un Jēkabpilī kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās, tai skaitā nereģistrētās pārtikas noliktavās – līdz ar to kratīšanās piedalījās arī Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki. 

Kratīšanu laikā izņemti mobilie tālruņi ar mobilo lietotņu "Whatsapp" un "Telegram" sarakstēm, aplokšņu algu izmaksu saraksti, 220 paciņas ar cigaretēm bez Latvijas akcīzes markām, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

VID uzņēmuma nosaukumu neatklāj, taču norāda, ka runa ir par lielu uzņēmumu grupu. Diviem cilvēkiem šajā lietā ir piemērots statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess. Kratīšanu laikā iegūti labi pierādījumi, vērtēja dienestā.

"Mēs bijām labi pirms tam pastrādājuši, veicot speciālas izmeklēšanas darbības. Ir iegūti ļoti labi pierādījumi, tajā skaitā arī cigaretes bez akcīzes markām, dažādi pieraksti par aplokšņu algu izmaksām. No mobilajiem telefoniem, "Telegram" sarakste. Tie ir ļoti labi pierādījumi šī kriminālprocesa izmeklēšanai," stāstīja VID pārstāve Kristīne Prusaka-Brinkmane.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesā, noskaidrots, ka uzņēmums laikā no 2020. gada janvāra līdz šim brīdim grāmatvedības uzskaitē nav pilnā apmērā uzrādījis darba ņēmējiem izmaksāto darba samaksu, kā arī noskaidrots, ka grāmatvedības uzskaitē nenorādītā darba samaksa uzņēmuma darba ņēmējiem tika izmaksāta skaidrā naudā. Valstij nodarītā zaudējuma apmērs nenomaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veidā tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikumā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm, par iespējamo grāmatvedības uzskaitē neuzrādītās darba samaksas izmaksāšanu. Kriminālprocesā divām personām piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess. 

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti