VID vadītājas vietnieks rotāciju saista ar politisko fonu; konkrētus vārdus nesauc

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis LTV raidījumā “Tieša runa”, komentējot iecerētās VID darbinieku rotācijas, paziņoja, ka tās “saistītās ar politisko fonu” un iesāktajām lietām, kuras saistītas ar Saeimas deputātiem un viņu darbiniekiem. Taču viņš nenosauca konkrētus vārdus un to, kas tieši un ko vēlas panākt. 

Čerņeckis raidījumā uzskaitīja vairākas lietas, kuras plānots pabeigt vai kurās ir jāturpina aktīvs darbs tieši šogad. Piemēram, kādu lietu būvniecības nozarē, lietu par  diviem noziedzīgiem grupējumiem, kuros iesaistīti lielākie valsts metālapstrādes uzņēmumi, naftas lietu, kurā atklāts starptautisks grupējums un jāturpina starptautiska izmeklēšana, lietu, kurā iesaistīts kāds Saeimas deputāts, lieta, kurā izņemta milzīga spirta krava un citas.

“Man rūp šīs lietas, tās šogad jāpabeidz; ja būs rotācija, nezinu, vai tas notiks, vai lietas varēs pabeigt,” sacīja Čerņeckis.

Viņš pauda, ka iecere par rotācijām “saistīta ar politisko fonu”, jo vairākas lietas saistītas ar Saeimas deputātiem vai viņu radiniekiem.

Čerņeckis gan atzina -  ja viņu vienu aizrotēs, bet paliks Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Podiņš un Muitas policijas pārvaldes priekšnieks Edijs Ceipe, “ceru, ka viņi spēs noturēt”.

Jau ziņots, ka ziņots VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone finanšu ministrei  iesniedza Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību

Finanšu ministre uzdeva Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, lai tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, vairs nestrādātu VID struktūrās. 

Ministre arī uzdeva veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.

VID Finanšu policijas reputāciju iedragājuši Latvijas Televīzijas raidījumos „De facto” un „Aizliegtais paņēmiens” atklātie fakti. Proti, pārbaudot vairāku Finanšu policijas pārvaldē strādājošo deklarācijas, LTV raidījums “De facto” atklāja, ka vecākais izmeklētājs Roberts Dirnēns no mātes - skolotājas - saņēmis gandrīz pusmiljonu eiro vērtu mantojumu, tai skaitā – skaidru naudu. Savukārt LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" atklāja, ka Dirnēna ģimenei pieder vērienīgi īpašumi un virkne uzņēmumu, taču naudas izcelsme tajos – neskaidra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti