Dienas ziņas

Partija «Progresīvie» atklāj vēlēšanu kampaņu

Dienas ziņas

«Plastmasas atkritumiem-NĒ»

VID un KNAB sola skrupulozu deklarāciju pārbaudi

VID un KNAB sola skrupulozu amatpersonu deklarāciju pārbaudi

Valsts un pašvaldību amatpersonām, kā arī lielo uzņēmumu vadītājiem ikgadējās ienākumu deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) jāiesniedz obligāti. Šogad tajā sniegto ziņu pārbaudei sola īpaši pievērsties ne tikai VID, bet arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas dienests (KNAB). Kādām lietām uzmanība tiks pievērsta?

Līdz šim VID amatpersonu ikgadējo deklarāciju kontrolē pārbaudīja tikai to, vai dokumenti ir saņemti un tajos iesniegtā informācija ir precīza, bet jau šogad dienests plāno skrupulozāk pārbaudīt arī to, cik pašu amatpersonas uzrādītais labklājības līmenis ir atbilstošs to ienākumiem un VID informācijai par nomaksātajiem nodokļiem.

Dienestā gan atzīst, ka bieži pārpratumi un neatbilstības amatpersonu deklarācijās rodas pašu aizpildītāju aizmāršības, nevis ļaunprātības dēļ.

"Būtiski ir norādīt, ka biežākās kļūdas ir aizmirst paralēlus amatus norādīt, darījumus norādīt, piemēram, ja ir hipotekārais kredīts dzīvoklim, tad parādīt – kur nauda ir paņemta, ka, piemēram, tā ir no bankas kredīta. Tās ir tipiskās kļūdas," norāda VID Valsts amatpersonu datu daļas vadītājs Andris Šteinbergs.

VID pārstāvji gan atzīst – vēl aizvien amatpersonas iesniegtās deklarācijas var precizēt. Pastiprinātu deklarāciju pārbaudi veikšot arī KNAB. Ik gadu birojs pārbaudot ap 1000 deklarāciju, primāri uzmanība tiek pievērsta interešu konflikta kontrolei.

"Vērtējot interešu konflikta iespējamību, tiek atlasītas deklarācijas, kas liecina par to, ka valsts amatpersonas amats ir saistīts ar projektiem, kuru realizēšanai ir piesaistīts Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums.

Tāpat uzmanība tiek pievērsta valsts augstākajām amatpersonām, arī personām, kas samērā īsu laiku ieņem vadošu pozīciju," stāsta KNAB pārstāve Inta Nolle.

Gan KNAB, gan VID norāda – pagaidām pašu deklarācijā norādīto ziņu pārbaude vēl nav sākta. To plānots uzsākt jūlija beigās un augusta sākumā – laikā, kad būs noslēgušies visi termiņi deklarāciju precizēšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt