VID sadarbībā ar «Omega» aptur PVN izkrāpēju un naudas atmazgātāju grupējumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde sadarbībā ar Valsts policijas pretterorisma vienību “Omega”, veicot 27 kratīšanas gan Rīgā, gan tās apkaimē un Jelgavā, pagājušajā nedēļā apturējis noziedzīgu grupējumu, kas krāpies ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) un legalizējis noziedzīgi iegūtus līdzekļus.

Grupējums darbojies no pērnā gada janvāra līdz šā gada augustam, valsts budžetā radot aptuveni 1,7 miljonu eiro lielus zaudējumus.

Deviņas personas atzītas par aizdomās turētām, bet nozīmīgākie pierādījumi izņemti, izmeklētājiem atklājot slepenas grupējuma biroja telpas.  

VID norāda, ka šī gada 5.septembrī uzsāktā kriminālprocesā VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki pagājušajā nedēļā veica 27 kratīšanas Rīgā, Rīgas rajonā un Jelgavā kriminālprocesā iesaistīto personu dzīvesvietās, birojos un automašīnās. Kratīšanu laikā atrasti un izņemti skaidras naudas līdzekļi aptuveni 95 000 eiro apmērā, kā arī kontrabandas cigaretes un šaujamieroči, kam tiks veikta ekspertīze.

Tāpat kratīšanu laikā izmeklētāji atklāja arī grupējuma slēptās biroja telpas. Tajās tika atrastas un izņemtas aizturēto personu pašrocīgi sastādītās darījumu shēmas ar darījumu ķēdē iesaistīto uzņēmumu nosaukumiem, visu darījumu ķēdē iesaistīto fiktīvo uzņēmumu kodu kalkulatori, bankas kartes, zīmogi, telefoni, kā arī liels daudzums fiktīvo darījumu dokumentu.

Ceipe: Banda nodarbojās ar PVN krāpšanu; šādi iegūta nauda legalizēta caur Polijas bankām
00:00 / 00:43
Lejuplādēt
VID Finanšu policijas pārvaldes priekšnieks Edijs Ceipe stāsta, ka banda nodarbojās ar PVN krāpšanu, iesniedzot dokumentus par nenotikušiem darījumiem, bet šādi iegūto naudu "atmazgāja" ārzemēs.

"Kriminālprocesā izņemti lietiskie pierādījumi, kas apliecina fiktīvos darījumus, kas tika veikti, izmantojot pašiem arī piederošus uzņēmumus, pašiem piederošus grāmatvedības uzņēmumus, kas kārtoja šos darījumus. Darījumi tikai veikti apsardzes jomā, pārvadājumu jomā, automobiļu rezerves daļu tirdzniecības jomā, konteineru īres jomā. Uzņēmumos bija nodarbināti fiktīvie direktori jeb uzņēmumu vadītāji, kas bija iesaistīti, Baltkrievijas personas.

Nauda tika legalizēta, izmatojot Latvijas kompānijām izveidotos kontus Polijas bankās, tādējādi pārskaitot naudas līdzekļus uz šiem Polijā esošajiem kontiem un tālāk jau skaidro naudu atgriežot Latvijā," teica Ceipe.

Kriminālprocess par minētā grupējuma noziedzīgajām darbībām uzsākts pēc Krimināllikuma 218.panta 2.daļā un 195.panta 3.daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm. Aizturētajām deviņām personām piemērots aizdomās turētās personas statuss.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Ceipe: Finanšu policijas šogad apturējusi sešus noziedzīgus grupējumus
00:00 / 00:24
Lejuplādēt
Ceipe piebilda, ka joprojām ir cilvēki, kuri turīgumu vēlas iegūt, izmantojot noziedzīgas metodes. Viņš atgādināja, ka šādu shēmu organizētāji nereti saņem arī bargus, ar brīvības atņemšanu saistītus sodus. 

"Šogad tas ir sestais organizētās noziedzības grupējums, ko Finanšu policija ir apturējusi. Protams, ir uzsākti kriminālprocesi, tiek veiktas izmeklēšanas, tiek likti aresti gan banku kontiem, gan skaidrai naudai, kas tiek izņemta un tālāk tiek virzīta, lai atzītu to par noziedzīgiem līdzekļiem un atgūtu valstij nodarītos zaudējumus," sacīja VID Finanšu policijas pārvaldes priekšnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti