VID pieķer biroja tehnikas un kancelejas preču tirgoņus PVN izkrāpšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas šā gada novembra vidū apturēja darbību noziedzīgam grupējumam, kas laikā no 2016.gada aprīļa līdz šī gada novembrim izvairījās no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samaksas un legalizēja noziedzīgi iegūtus finanšu līdzekļus. Noziedzīgo darbību rezultātā Latvijas valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 900 000 eiro apmērā, informē VID.

Noziedzīgā grupējuma darbības shēmā bija iesaistīti vairāk nekā 20 Latvijas uzņēmumi un vairāki Lietuvas, Lielbritānijas, Čehijas un Polijas uzņēmumi, kuru pamatnodarbošanās ir biroja tehnikas un kancelejas preču tirdzniecība.

Lai samazinātu valsts budžetā maksājamā PVN apmēru un legalizētu noziedzīgi iegūtos finanšu līdzekļus, shēmas “klients” PVN pārskatos iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem, tādējādi samazinot sava uzņēmuma valsts budžetā maksājamo nodokļu apmēru.

Kriminālprocesā VID Finanšu policijas pārvaldes darbinieki veica 14 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu birojos, dzīvesvietās un automobiļos Rīgā, Mārupē, Ogrē, Jūrmalā un Limbažu novada Skultes pagastā. Kratīšanu laikā tika izņemti dažādi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti. Tāpat uzsāktajā kriminālprocesā ir arestēti Latvijā reģistrētas juridiskas personas bankas kontā esoši finanšu līdzekļi vairāk nekā 10 000 apmērā.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu divas personas ir atzītas par aizdomās turētām, tām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Personas jau iepriekš nonākušas finanšu policijas redzeslokā par līdzīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, un tām ir krimināla pagātne.

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma veiktajām darbībām VID Finanšu policijas pārvaldē ir uzsākts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma pantiem par izvairīšanos no nodokļu samaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti