4. studija

4. studija

4. studija

Bedres poliklīnikas pagalmā

Vai cilvēciskas kļūdas tiek piedotas arī VID klientiem?

VID nopludina Imantas hakera privātos datus; notikušo skaidro ar «cilvēcīgu kļūdu»

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir nopludinājis ziņas par tā dēvētā Imantas hakera Denisa Čalovska ienākumiem. VID skaidro, ka tas noticis aiz neuzmanības – "cilvēcīgas kļūdas" dēļ un saistībā ar notikušo ir atvainojies Čalovskim. Viņš gan cer, ka tā ir tikai sakritība, ņemot vērā viņa uzsākto parakstu vākšanu par negodprātīgo VID darbinieku vārdu publiskošanu.

Kāds Latvijas Televīzijas raidījuma "4. studija" skatītājs pārsūtījis raidījumam vēstuli, ko saņēmis no VID. Liels bijis viņa izbrīns, kad sev adresētajā vēstulē ieraudzījis pielikumu, kas satur informāciju par svešas personas ieņēmumiem un nodokļiem.

"Tā situācija ir sanākusi absolūti cilvēcisku apstākļu dēļ, jo cilvēks, kurš sūtīja sūtījumus nodokļu maksātājam tajā vakarā, kad pievienoja dokumentus, sajauca dokumentus un sūtītāju. Tas var notikt ikvienam no mums – sanākt pievienot e-pastam ne to pielikumu, ko jūs gribējāt," stāstīja VID Informātikas pārvaldes direktore Vita Narmicka.

Viņa apgalvo, ka par spīti notikušajam nevienam nevajadzētu satraukties par savu datu drošību VID. "Mēs pašlaik par tiem rūpējamies tādā pašā līmenī kā bankā, jo mēs faktiski esam pieņēmuši un pārņēmuši tos pašus drošības standartus un prasības, kas ir raksturīgas finanšu sektorā."

Deniss Čalovskis, kura dati tikuši nopludināti, gan nav tik pārliecināts, ka ikviena iedzīvotāja dati nevar pavisam viegli nonākt trešo personu rokās.

"Es ceru, ka tā ir muļķīga kļūda, kaut gan tas ir ļoti dīvaini, jo es vācu parakstus par negodprātīgu ierēdņu vārdu publicēšanu. (..) Un viņi nopludina manus datus. Cerams, ka tā ir sakritība," sprieda Čalovskis.

VID pārstāve atkārtoti norādīja, ka Čalovska dati pie trešās personas nonākuši VID darbinieces neuzmanīgas rīcības rezultātā. "Mēs noteikti pēc visiem auditācijas pierakstiem redzam, ka tā ir konkrētā darbiniece. Viņa arī pati atzīst, ka viņai tā ir sanācis."

Narmicka uzsvēra, ka saistībā ar notikušo konkrētā VID darbiniece Čalovskim ir nosūtījusi personisku atvainošanos. VID uzsver, ka šī situācija ir radusies cilvēcīgas kļūdas dēļ.

7 komentāri
Dāvis
Tam hakerim es uz mūžu atņemtu cilvēktiesības.
atbilde
Es māku tikai laizit putina pecpusi !
Dāvis
Varu katrā laikā pieņemt tevi darbā par savu mājkalpotāju
atbilde
Bet tev nav ko atņemt, pabalstsaņēmēj !
Miks
Naudu gan zinat kam noņemt, un kam tālāk pie kura konverta pievienot, un aizsūtīt. Un pēc tam omulīgi starp galviņām sadalīt.
Ha, ha, ha!
Kantoris, kurā strādā vieni vienīgi necilvēki, pieļauj cilvēcīgu kļūdu?!? Neizklausās ticami. Drīzāk jau piemāvušies bija līdz bezjēgai.
LVANTIGLOBALIST
Tad kad tu klūdas dēļ neesi uzlicis parakstu uz dokumentiem ,tad Tev uzliek sodu minimālais 100 eiro .Maksimālais 500 eiro,bet tad kad VID kļūdas dēļ apdraud cilvēka privātumu, un pat iespējams ar to dzīvību ,tad ir tikai vārdi piedodiet.Obligāti VID ir jās;udz tiesā ,un jāpanāk morālā kompensācija vismaz 100 000 eiro apmērā .Ja tiesa nostājas atkal VID pusē ,tad jātiesājas starptautiski.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti