VID Nodokļu un muitas policijas izveide varētu ieilgt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Jauno Nodokļu un muitas policiju, kuru veido, apvienojot līdzšinējo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas pārvaldi ar Finanšu policijas pārvaldi, visdrīzāk, neizdosies izveidot tik ātri kā iecerēts. Tā pirmdien, 27.jūnijā, Saeimas Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē sacīja VID Finanšu policijas pārvaldes direktors Edijs Ceipe.

Šobrīd paredzēts, ka apvienošana jāpabeidz līdz 30. septembrim. Taču, iespējams, tiks lūgts pagarināt termiņu līdz gada beigām. Plānotās reformas paredz arī darbinieku skaita samazināšanu, taču arī to Ceipe aicina nesasteigt.

"Veidojot jauno iestādi, arī mana pozīcija ir nesteigties ar štatu samazināšanu, jo tikai jaunais vadītājs, kas tiks izvēlēts, redzēs, kādā ir patiesā noslodze. Patreiz samazināt darbinieku skaitu nozīmētu steigā, neaprēķināti samazināt darba apjomu un jaunais vadītājs pateiks – ko jūs esat izdarījuši, ar ko lai es strādāju. Un arī Finanšu ministrija ir paudusi, ka pagaidām spēka blokam samazināšana būtu jāatliek," teica Ceipe.

Viņš atzina, ka patiesībā jau šobrīd visas vakances nemaz nav aizpildītas. Turklāt rotācijas rezultātā desmit darbinieki no Finanšu policijas pārvaldes ir pārcelti strādāt uz citām VID struktūrvienībām vai citām iestādēm, piemēram, Ieslodzījumu vietu pārvaldi.

Jau vēstīts, ka valdība šā gada 14.jūnijā bez iebildēm un diskusijām atbalstīja likumprojektu, kas paredz apvienot VID Finanšu policijas pārvaldi un Muitas policijas pārvaldi, izveidojot vienotu iestādi – Nodokļu un muitas policiju.

Valdības lēmums gan vēl nenozīmē, ka pārmaiņas tiks īstenotas nekavējoties, jo savs vārds vēl jāsaka Saeimai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti