VID nodod kriminālvajāšanai personu par noziedzīgi iegūtu 162 000 eiro legalizēšanu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada februārī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret vienu personu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros, informēja VID.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, noskaidrots, ka laika periodā no 2015. gada oktobra līdz 2016. gada oktobrim persona, būdama valdes loceklis divos uzņēmumos, par sniegtajiem medicīniska rakstura pakalpojumiem saņēma no klientiem maksājumus skaidrā naudā kopsummā vairāk nekā miljona eiro apmērā. Par saņemtajiem maksājumiem netika izsniegti maksājumus apliecinošie dokumenti. 

Šie ienākumi tika slēpti, netika uzrādīti uzņēmumu grāmatvedībā un no tiem netika aprēķināti valsts budžetā maksājamie  nodokļi. Līdz ar to valsts budžetam tika nodarīti zaudējumi neaprēķināta un nesamaksāta uzņēmuma ienākuma nodokļa veidā vairāk nekā 162 000 eiro apmērā, kas pēc tam tika legalizēti, mainot to piederību un slēpjot noziedzīgu izcelsmi. 

Uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai. Lai nodrošinātu mantisko jautājumu, iespējamo mantas konfiskāciju vai naudas piedziņu, uzlikts arests nekustamajam īpašumam un diviem luksus klases automobiļiem par kopējo aptuveno tirgus vērtību 214 149 eiro. 

Kriminālprocess 2021. gada februārī nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. 

Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret vienu personu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti