VID nodod kriminālvajāšanai 4 personas par izvairīšanos no nodokļiem un naudas atmazgāšanu lielos apmēros

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šomēnes Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret četrām personām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros, informēja VID.

Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, noskaidrots, ka organizēta personu grupa 2018 .–2019. gadā organizēja un veica izvairīšanos no nodokļu nomaksas vairāk nekā 145 000 eiro apmērā un šo noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

VID norādīja, ka shēmas "klients" (uzņēmums) savos grāmatvedības dokumentos uzrādīja un pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācijās iekļāva faktiski nenotikušus iegādes darījumus, tādējādi izvairoties no PVN nomaksas lielos apmēros.

Lai slēptu noziedzīgo nodarījumu ar mērķi veikt noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, tika veikti pārskaitījumi par faktiski nenotikušiem darījumiem, radot šķietamību, ka tiek veikti norēķini starp darījumos iesaistītām pusēm.

Noziedzīgā shēma tika realizēta pārtikas produktu vairumtirdzniecībā.

Kriminālprocesā uzsākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai. Mantisko jautājumu nodrošināšanai arestēti iesaistīto uzņēmumu finanšu līdzekļi norēķinu kontos aptuveni 48 000 eiro apmērā, kas sākotnēji tika iesaldēti, pamatojoties uz Finanšu izlūkošanas dienesta izdotajiem rīkojumiem. Izmeklēšanas laikā arī tika noskaidrota un arestēta prezumēta manta – uz iesaistītās personas radinieka vārda reģistrētais nekustamais īpašums ar aptuveno tirgus vērtību 140 000 eiro.

Kriminālprocess 2021. gada februārī nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret četrām personām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti