VID likvidē divas marihuānas audzētavas un izņem šaujamieročus

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde atklājusi personu grupu, kas nodarbojās ar marihuānas audzēšanu un realizāciju lielā apmērā. Par aizdomās turētajiem atzītas kopumā piecas personas, divām no tām piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums, informē VID.

Grupa narkotisko vielu audzēja speciāli tam ierīkotās audzētavās Rīgas rajonā. Tās bija aprīkotas ar marihuānas audzēšanai visu nepieciešamo aprīkojumu - siltumapgādi, ūdens apgādi, ventilāciju, gaisa kondicionēšanu, elektroapgādes ierīcēm utt.  Marihuāna tika realizēta Latvijas teritorijā lielā apmērā. Kriminālprocesa ietvaros, veicot kratīšanu, marihuānas audzētavās tika izņemts audzēšanai nepieciešamais aprīkojums, 241 gabals dažāda garuma stādu, kas ir līdzvērtīgs apmēram 20 kilogramiem neizžāvētas marihuānas, 2210 grami izžāvētas marihuānas (tā ir daļa, par ko ir saņemts ekspertīzes slēdziens, ekspertīze vēl turpinās, tāpēc daudzums palielināsies); divas pistoles - PM ("Makarova"), pistole TT, automāts (kalašņikova tipa), 454 patronas, paštaisīta spridzekļu iekārta (ierīce ar vadiem un brūnas krāsas viela – nozīmēta sprādzientehniskā ekspertīze) un skaidra nauda 9000 eiro apmērā.

Abas audzētavas atradās Ogres apkaimē, garāžā un dzīvojamas mājas otrā stāvā. Raža tika novākta reizi divos mēnešos.

Operatīvie darbinieki aizturēja visu grupējumu kopumā - ne tikai audzētājus, bet arī kurjerus un realizētājus. Piecas personas atzītas par aizdomās turētajiem, divas - apcietinātas. Viens no grupējuma vadītājiem iepriekš bija sodīts par bruņotu laupīšanu. Narkotikas tika realizētas gan Latvijā, gan pastāv aizdomas, ka tās tika izvestas arī uz citu valsti.

Par narkotisko vielu audzēšanu un realizāciju uzsākts kriminālprocess.

Pērn kopumā 2018. gadā VID Nodokļu un muitas policija atklāja un pārtrauca 17 organizētu noziedzīgu grupējumu darbību; uzsāka 1371 kriminālprocesu, no kuriem 192 – valsts ieņēmumu jomā un 1179 muitas lietu jomā. Savukārt kriminālvajāšanas uzsākšanai pagājušajā gadā tika nosūtīts 241 kriminālprocess, tajā skaitā 113 kriminālprocesi valsts ieņēmumu jomā un 128 - muitas lietu jomā. Izmeklēto kriminālprocesu rezultātā 2 663 202 eiro tika atzīti par noziedzīgi iegūtu mantu un ieskaitīti valsts budžetā.

Šajā gadā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes prioritārie darbības virzieni ir nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana, skaidras naudas kontrole uz valsts robežas un narkotisko vielu kontrole pasta sūtījumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti