Krustpunktā

Latvijas valsts uzņēmumi: iespēja to akcijas tirgot fondu biržā

Krustpunktā

Krustpunktā sarunu festivālā "LAMPA". Diskusija: Trauksmes celšanas likums

Krustpunktā studijā VID vadītāja Ieva Jaunzeme

VID gatavs palīdzēt katoļu baznīcai ar ziedojumu uzskaiti

Valsts ieņēmumu dienests (VID), veicot kratīšanu vairākos katoļu dievnamos, secināja, ka baznīcās netiek veikta ziedojumu uzskaite. VID vadītāja Ieva Jaunzeme Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica, ka VID ir gatavs konsultēt, kā pareizi uzskaitīt ziedojumus.

Jaunzeme stāstīja, ka konkrētajā gadījumā tas, ka ziedojumi netika uzskaitīti, baznīcas darbiniekam ļāva līdzekļus izmantot personīgām vajadzībām. Proti, viņš iegādājās automašīnu, ar VID jau zināmas pievienotās vērtības nodokļa krāpnieku shēmas palīdzību izvairoties no nodokļa nomaksas un mašīnu reģistrējot uz fiziskas personas vārda.

Jaunzeme pieļāva, ka lielākajā daļā baznīcu ziedojumi tiek uzskaitīti. Viņa skaidroja, ka ir jābūt ieņēmumu orderim, kur jāuzskaita ziedojumu summa, klāt jābūt lieciniekiem. VID vadītāja arī norādīja, ka pārsvarā nevalstiskās organizācijas pat pārāk skrupulozi uzskaita savus ieņēmumus, bet kratītajos katoļu dievnamos tas noticis pārāk brīvi.

KONTEKSTS:

VID 5. jūnijā veica kratīšanu vairākos katoļu baznīcas dievnamos. Pēc LTV rīcībā esošas neoficiālas informācijas, kāds katoļu baznīcas priesteris tiek turēts aizdomās par vismaz 20 000 eiro no baznīcai ziedotās naudas izlietošanu privātām vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti