VID atklāj personu grupu, kas muitas teritorijā legalizējusi vairāk nekā 7 miljonus eiro «netīrās naudas»

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šā gada aprīlī uzsākusi kriminālprocesu pret personu grupu, kas, izmantojot vairāku uzņēmumu datus un veicot aizdomīgus darījumus, legalizējusi noziedzīgi iegūtus līdzekļus vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā, informēja VID.

Uzsāktajā kriminālprocesā notiek pirmstiesas izmeklēšana par aizdomīgiem darījumiem un personu grupas izveidotu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas shēmu. Veicot virkni izmeklēšanas un procesuālo darbību, tika noskaidrots, ka laika periodā no 2019. gada 1. augusta līdz 2020. gada aprīlim, izmantojot fiktīvu uzņēmumu ķēdi, tika  pārdotas sadārdzinātas biopolimēra granulas, tādējādi legalizējot noziedzīgi iegūtus līdzekļus.

Fiktīvo darījumu shēmā bija iesaistīti Latvijā, Baltkrievijā, Krievijā un Austrijā reģistrēti uzņēmumi.

Kriminālprocesā veiktas sešas kratīšanas muitas teritorijā Rīgā, kā arī kriminālprocesā iesaistīto personu dzīvesvietās un uzņēmumu juridiskajās adresēs Rīgā un ārpus Rīgas teritorijas. Kratīšanu laikā tika izņemti nozīmīgi izmeklēšanas pierādījumi – grāmatvedības dokumenti, informācija elektroniskajos datu nesējos, datori un mobilie telefoni, kā arī citi dokumenti un priekšmeti, kam var būt pierādījuma nozīme kriminālprocesā.

Mantisko jautājumu nodrošināšanai uzlikts arests 520 tonnu biopolimēra granulu kravai aptuveni piecu miljonu eiro vērtībā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiks sniegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti