VID aptur par narkotiku kontrabandu iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas amatpersonas šā gada martā apturēja organizētu personu grupas darbību, kuri legalizēja narkotiku kontrabandas ceļā iegūtos noziedzīgos līdzekļus lielā apmērā. Kriminālprocesā sešas personas aizturētas, divām no tām piemērots apcietinājums, informēja VID.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki, veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, ieguva informāciju par starptautiski organizētu grupu darbību, kurā viens no organizētās noziedzības grupas dalībniekiem ir Igaunijas pilsonis ar uzturēšanās atļauju Latvijā.  

Organizētais grupējums veica narkotiskās vielas –  kokaīna – nelikumīgu iegādi, glabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apmēros. Narkotiku pārvietošana-kontrabanda notika maršrutā Nīderlandes Karaliste-Apvienotā Karaliste, izmantojot autokravu pārvadājumus, slēpjot narkotikas pārvadājamās kravās.

Noziedzīgajā shēmā iesaistīti arī vairāki Latvijas pilsoņi – autokravu vadītāji, kuri piegādāja narkotiskās vielas un noziedzīgā ceļā par narkotiku kontrabandu iegūtos līdzekļus nogādāja Latvijā un nodeva organizatoriem.

Uzsāktajā kriminālprocesā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki sākotnēji veica 10 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās (Rīgā, Rīgas rajonā un Jelgavā) un transportlīdzekļos. Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi – datori, mobilie telefoni, SIM kartes un datu nesēji. Izņemta arī skaidra nauda – 108 000 eiro, 4010 ASV dolāru un 37 450 Krievijas Federācijas rubļi, kā arī dārglietas, mobilie telefoni, datu nesēji, pieci vieglie transportlīdzekļi, viens kravas transportlīdzeklis ar piekabi, divi kvadricikli, viens bagijs, viens elektriskais skūteris, viens elektrovelosipēds un trīs velosipēdi. Lai risinātu mantiskos jautājumus, izņemtajiem priekšmetiem un naudas līdzekļiem uzlikti aresti.

Saistībā ar organizētu personu grupas darbībām VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē ir uzsākts kriminālprocess. Tā ietvaros sešas personas aizturētas, no tām četrām šobrīd piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, bet divām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Izmeklēšanas interesēs VID plašāku informāciju nesniedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti