VID aptur naudas atmazgātāju grupas darbību

Šī gada oktobrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki apturēja organizēta noziedzīga grupējuma darbību, kas nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, informēja VID. Kratīšanu laikā atrasta un izņemta ne tikai skaidra nauda, serveri, datori un grāmatvedības dokumenti, bet arī narkotiskās vielas.

Atbilstoši VID speciālistu secinājumiem organizētais noziedzīgais grupējums laika periodā no 2020. gada līdz 2022. gada septembrim nodarbojās ar noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanu ne mazāk kā 377 729 eiro apmērā, slēpjot noziedzīgi iegūto līdzekļu izcelsmi, piederību un kustību, kā arī mainot to atrašanās vietu.

Sāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā, Jūrmalā un Ādažos. Tajā skaitā 11 kratīšanas veiktas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos un automobiļos. 

Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi. Tajā skaitā bija skaidra nauda 224 800 eiro apmērā, narkotiskās vielas,  serveri, datori, ārvalstu uzņēmumu, tajā skaitā ārzonu reģistrācijas dokumenti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem trīs personas ir atzītas par aizdomās turētām, divām personām piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, savukārt vēl viena persona ir atbrīvota no apcietinājuma pret drošības naudu 10 000 eiro apmērā.

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma darbībām VID Nodokļu un muitas policijā ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 218. panta trešajā daļā, 195. panta trešajā daļā un 181. panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti