Dienas ziņas

«Smeķīgā sestdiena» Kuldīgas novada muzejā

Dienas ziņas

Viļakas novadā attīstīs skriešanas sportu

Vēža pacientus aicina uz nometnēm

Vēža pacientus aicina pieteikties uz nometnēm

196 tūkstoši eiro, ko šogad labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoja vēža slimnieku rehabilitācijai, jau tiek dalīti atbalsta nometnēm, un ikviens, kurš uzvarējis cīņu ar vēzi, aicināts pieteikties. Šogad nometnes sāksies jau aprīlī un ilgs līdz rudenim. Norises vieta – Koknese, kur dziedē ne vien konsultācijas un nodarbības, bet arī skaistā daba un sarunas ar sev līdzīgiem. Pieteikties nometnēm var  www.dzivibaskoks.lv

190 tūkstošiem eiro, ko saziedoja radio pieci.lv klausītāji, ir pieskaitīti vēl tie, kas saziedoti portālā ziedot.lv pēc labdarības maratona beigām, un nu ir skaidrs, ka iespējams sarīkot nometnes par 196 tūkstošiem eiro. Tā ir līdz šim lielākā summa, ko izdevies savākt “Dod pieci!” laikā.

Pacientu atbalsta organizācija „Dzīvības koks” aicina sekot līdzi informācijai organizācijas mājaslapā. Tieši šeit arī iespējams pieteikt dalību nometnēs “Spēka avots” šovasar.

„Mēs visu informāciju liekam mājaslapā, tā mums vienkāršāk, tur var redzēt arī datumus un laikus,” saka biedrības “Dzīvības koks” vadītāja Gunita Berķe.

Kamēr „Dzīvības koka” rehabilitācijas centrs “Spēka avots” Dignājā vēl tikai top, nometnes tiek rīkotas dažādos viesu namos. Arī Dignājas ēku komplekss tiek atjaunots par ziedotāju līdzekļiem, taču “Dod pieci!” saziedotais tiks tērēts tikai un vienīgi nometnēm.

„Labdarības maratonā tika ziedots tikai nometnēm un, lai gan muižai arī vajag, tas nav par šo,” apstiprina ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Šogad "Dzīvības koka" nometnes notiks Koknesē, stāsta Berķe:

„Tur jau mēs esam rīkojuši un pavārs piešāvies gatavot veselīgu ēdienu. Un pati daba palīdz. Daugava! Jā! Skaista vieta, blakus Likteņdārzs.”

No nākamā gada vēža pacientu psihosociālo rehabilitāciju sola segt jau no valsts budžeta, šo pakalpojumu uzticēs arī nevalstiskām organizācijām.

3 komentāri
Ināra Kraine
Pilnīgi nespēju Jums piekrist. Es biju rehabilitācijas nometnē divus gadus atpakaļ un man reāli ļoti palīdzēja gan saskarsme , gan ari visas terapijas, kas tika piedāvātas.Neviens nesēdēja bezdarbībā un negaidīja savu aiziešanas brīdi.
Vika
Ko tur darīt šajās nometnēs? Gaidīt savu aiziešanas brīdi? Katram cilvēkam , katram vēža tipam ir nepieciešama sava ārstēšana , savas zāles, bet pats galvenais, ka viss jāsāk ar savas apziņas pārkartošanu, mainīšanu un šeit neviens darbinieks neko nespēj palīdzēt. To jums saka reāla pieredze. Bezdarbībā sēdēt kaut kādā nometnē un klausīties stāstus par katra problēmu? Lūkoties dabā vai skatīties TV? Vai klausīties psihologus, kuriem pašiem ir vajadzīgi psihologi? Tā ir neprātiga ideja un vēl neprātīgāka naudas izmešana.
melnais humors
Ja kāds uzskata, ka tā saucamajiem vēža slimniekiem ir vajadzīga palīdzība, lai sāk pats ar sevi un palīdz personīgi un konkrēti un nevis tikai tērē interneta resursus un modulē gaisu, aicinot to darīt citus. Nav jau būt iejūtīgai un atsaucīgai, ja pati nedara neko no tā, par ko aģitē citus, kā to dara Aija Kinca.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti