Vēta noteikumus aptiekās pērkamo ķīmijterapijas zāļu iegādei centralizēti

Valdība skatīs grozījumus, kas paredz mainīt valsts apmaksāto onkoloģisko medikamentu finansēšanas un izsniegšanas kārtību, kas ļautu aptiekās pieejamās onkoloģiskajiem pacientiem paredzētās zāle iepirkt centralizēti.

Runa ir tieši par parenterāli ievadāmām ķīmijterapijas zālēm, kuras patlaban pacientiem izsniedz aptiekās. Taču turpmāk tās plānots iepirkt centralizēti un tieši nodot stacionāriem vai dienas stacionāriem, kas jau šobrīd nodrošina zāļu ievadīšanu pacientam.

“Jau līdz šim stacionāri iepērk šīs zāles 1,7 miljonu apmērā, un neviens par termiņiem nav sūdzējies, un zāles ir kvalitatīvas.

Tas ir valstij jānodrošina, ka pacientam tiek ievadītas kvalitatīvas, efektīvas un drošas zāles.

Šobrīd stacionārā iepirktās ķīmijterapijas zāles ir tikušas iepirktas lētāk, kāpēc valsts nevar mēģināt darīt to pašu un iepirkt visiem lētāk? Kāpēc mums kompensācijā jāpārdod dārgāk?” saka Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktore Inese Kaupere.

Viņa  arī norāda, ka pašlaik ķīmijterapijas pacientam pašam jādodas uz aptieku un tad atpakaļ uz stacionāru: “Gribam šo posmu viņam atvieglot.”

Veselības ministrijas Farmācijas departamenta direktore Inese KaupereSintija Ambote
  Veselības ministrijā lēš, ka centralizētie iepirkumi zāļu iegādei trīs gadu laikā ļautu ietaupīt ap 1,8 miljoniem eiro. “Slimnīcas līdz šim katra iepirkusi atsevišķi, mums ir doma un arī citu valstu pieredze rāda – to darot kopīgi visiem, tas varētu būt vēl lētāk,” piebilst Kaupere.
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti