Vēsturiskos Rīgas ūdenstorņus nodos ilgtermiņa nomā

Vēsturiskos Rīgas ūdenstorņus Alīses ielā, Čiekurkalnā un Matīsa ielā nodos ilgtermiņa nomā – tā lēmusi Rīgas domes darba grupa gandrīz trīs gadus pēc tam, kad "Rīgas ūdens" atteicās no domas pārdot Alīses ielas ūdenstorni. Toreiz to pamatoja ar sabiedrības lielo interesi par šī arhitektūras pieminekļa nākotni.

"Rīgas ūdens" pārstāvis par vēsturisko Rīgas ūdenstorņu nodošanu nomāMāra Rozenberga
  "Rīgas ūdens" pārstāvis Artūrs Mucenieks norāda, ka "ideālā variantā" ūdenstorņiem būtu jāpaliek pieejamiem sabiedrībai, bet ir bažas, ka uzņēmējiem par to nebūs intereses.

   

  Pašlaik top izsoles noteikumi, un pirmo nākampavasar izsolīs tieši Alīses ūdenstorni. Nomas termiņš vēl nav zināms, bet tas būšot ilgāks par desmit gadiem.

  "Mūsu vēlme ir, lai šie torņi būtu kā rota – sakopti, sakārtoti. Ideālā variantā - kas ir publiski pieejami. Es zinu, ka, teiksim, Ķelnē līdzīgā ūdenstornī ir iekārtota viesnīca. Tie risinājumi ir visdažādākie. Mēs gribam nodrošināt, lai šie torņi ir sakārtoti un skaisti, un, ja tie ir publiski pieejami, tad tas ir ideāls variants. Bet parasti šīs abas intereses kaut kā nelīmējas, jo uzņēmējiem ir atšķirīgas intereses nekā, piemēram, veidot mākslas centru, jo tas nav tāds labs biznesa modelis," teica Mucenieks.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti