Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Uzņēmējus satrauc pierobežas tranzītceļu stāvoklis

Dienas ziņas

Bažas par inficēto ūdeni nav pamatotas

Nevēlas investēt Ventspils vecpilsētas namos

Vēsturiskā Ventspils Mūzikas vidusskolas ēka brūk kopā; pircēju nav

Ventspilī divas krāšņas jūgendstila ēkas brūk ventspilnieku acu priekšā, apdraudot garāmgājējus. Ēku īpašnieks "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) skaidro, ka ēkas nodotas izsolei un netiek plānots piesaistīt finansējumu. Savulaik ēkas pameta Ventspils Mūzikas vidusskola, jo tās kļuva bīstamas audzēkņiem. No ēkām atteikusies ne tikai pašvaldība, bet arī citas valsts iestādes Ventspilī. 

Šonedēļ Ventspilī ieradās pārstāvji no Būvniecības valsts kontroles biroja, lai apskatītu avārijas stāvoklī esošās ēkas Kuģinieku ielā un Pils ielā. Ventspilnieki šīs mājas pazīst kā Ventspils Mūzikas vidusskolas ēku. Mūzikas vidusskola šeit atradās līdz brīdim, kad kontroles institūcijas šo Valsts kultūras pieminekli atzina par avārijas stāvoklī esošu. Jau vairākus gadus ēkas stāv tukšas un pamazām brūk. 

"Mūs kā pašvaldību jau gadiem uztrauc šo ēku stāvoklis, jo tas rada reālus apdraudējumus mums kā iedzīvotājiem," uzsvēra Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks.

Lai arī izskanējis viedoklis, ka visērtāk šādus graustus būtu nojaukt, viens no retajiem jūgendstila būvniecības paraugiem Ventspilī ir arhitektūras piemineklis, kas prasa vēsturisko izpēti.

"Ja arī nav domas par to, ko šajās ēkās darīt, tad būtu jāizstrādā nopietns konservācijas projekts un šīs ēkas jāiekonservē, lai nebojātos tālāk. Un tad jau domātu par jauniem saimniekiem, par jaunu funkciju," komentēja Ventspils galvenās arhitektes vietniece vēsturiskās pilsētvides jautājumos Inga Apmane.

Lai arī līdz šim VNĪ vairākas reizes mēģināja ēku pārdot, līdz šim neveiksmīgi. Apstājies ir arī iekonservēšanas plāns. Kārtējā izsole noslēgsies 20. februārī. Izsoles cenas ir salīdzinoši niecīgas pret summu - 7 miljoniem eiro -, kas būs nepieciešama, lai šos arhitektūras pieminekļus atgrieztu lietošanā. 

"Pirms ēku piedāvāt izsolei, izskatījām realizācijas variantus. Ēka tika piedāvāta Ventspils domei, dome atteicās. Iepriekš tika vērtēta iespēja ēku pielāgot Ventspils Mūzikas vidusskolas dienesta viesnīcai. Tika veikti aprēķini, taču valstij trūkst līdzekļu projekta īstenošanai," stāstīja VNĪ Iznomāšanas un pārdošanas pārvaldes direktore Anita Feldmane.

Īpašnieks turpmāk izsolē piedāvās lejupejošu soli, jo ēkas savā īpašumā iegādāties atteikusies pašvaldība. Arī neviena no valsts institūcijām nav atradusi pielietojumu vienam no izteiksmīgākajiem Ventspils vecpilsētas kompleksiem.

"Šobrīd pieejamie slēdzieni ir tādi, ka viņa ir bīstama. Pirmsavārijas stāvoklī. Viennozīmīgi ir jāvērtē projektētājam, kā un cik lielā apmērā ir iespējams atjaunot, jo ir jāņem vērā, ka abām šīm ēkām ir noteikts valsts kultūras pieminekļa statuss," piebilda Ventspils Būvniecības administratīvās inspekcijas vadītājs Jurģis Rasa.

VNĪ pārstāvis atzīst, ka arī Eiropas fondu līdzfinansējumu šīm ēkām nav izdevies atrast, veikti vien minimālie jumta sakārtošanas darbi, un valsts nav ieinteresēta investēt īpašumā, kas izlikts pārdošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt