Vēstniece Argita Daudze saņēmusi vienu no augstākajiem Zviedrijas apbalvojumiem

Vēstniece Argita Daudze saņēmusi vienu no augstākajiem apbalvojumiem Zviedrijā, ko piešķir ārvalstu pilsoņiem - Polārzvaigznes Karalisko ordeni, informēja Zviedrijas vēstniecībā.

Svinīgais pasākums notika Zviedrijas vēstnieces Annikas Jaganderes rezidencē Rīgā. Zviedrijas karaļa Kārļa Gustava XVI vārdā vēstnieci Daudzi apbalvoja Zviedrijas parlamenta spīkers Andreass Norlens (Andreas Norlén). Svinīgajā ceremonijā piedalījās gan Saeimas, gan Zviedrijas Riksdāga deputāti. Viesu vidū bija arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, zviedru mākslinieks Janeriks Johansons (Janeric Johansson), kā arī vairāki Latvijas un Zviedrijas kultūras un diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Vēstniece Argita Daudze ordeni saņēma par ieguldījumu Latvijas un Zviedrijas kultūras sadarbības stiprināšanā dažādos veidos, pat vēl pirms Latvija atguva neatkarību 1991. gadā un pirms viņa uzsāka darbu Latvijas ārlietu dienestā. Daudze veicinājusi daudzu izstāžu, semināru un konferenču norisi, tulkojusi zviedru literatūru latviešu valodā un 2011. gadā publicēja savu doktora grāda disertāciju “Latvija Zviedrijas politikā no 1939. līdz 1991. gadam”. To visu viņa sasniegusi saviem spēkiem un nekad nav bijusi diplomāte Zviedrijā.

Pašlaik Argita Daudze ir pilnvarotā vēstniece Spānijas Karalistē.

Apbalvojot vēstnieci Daudzi ar Polārzvaigznes Karalisko ordeni, parlamenta spīkers Andreass Norlens teica, ka Daudze “ir patiesi cienīga saņemt šo apbalvojumu, kas tiek piešķirts tikai dažiem.” Zviedrijas karalis pieņem lēmumu par Polārzvaigznes Karaliskā ordeņa piešķiršanu, ar ko apbalvo tikai Zviedrijas Karaliskās  ģimenes pārstāvjus un ārvalstu pilsoņus par īpašiem nopelniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti