Dienas ziņas

Miris Rolands Tjarve

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vestienā izveidota Lieldienu orientēšanās trase

Vestienā izveidota Lieldienu orientēšanās trase

Šobrīd, kad ierobežojumu dēļ liegtas daudzas ierastās tradīcijas, madonieši meklē un izmanto jaunas pieejas  reliģijas, kultūras un mākslas aktivitātēm. Nupat Madonā aizvadīts Krusta ceļš, kurā kristieši pilsētas ielās devās individuāli, vadoties pēc iepriekš izstrādātas kartes un lūgšanu meditācijām. Savukārt Vestienas pusē Lieldienu tradīcijas tiek piekoptas sportiskā garā.

Vestienas pagastā šogad ierasto Lieldienu šūpoļu, olu ripināšanas, koncertu vietā iedzīvotājiem sagatavota īpaša orientēšanās trase, ar iespēju meklēt krāsainas Lieldienu oliņas gleznainajā Vestienas pusē.

Vestieniete Iluta Ogorodņikova stāsta: “Mēs ar vīru esam ļoti priecīgi par šādu iespēju Vestienā, man liekas tā ir pirmo reizi. Vakar ar sunīti izgājām trasi, ļoti forši, interesanti. Vismaz citāds maršruts rīta pastaigai mums bija, ar pievienoto vērtību, ka ir jābūt vērīgākam, jāievēro, kas mums te ir paslēpies. Jo mēs nesen gājām pastaigā ar vīru un tieši nodomājām – baigi garlaicīgi paliek iet pa vienu un to pašu maršrutu.

Šis mums bija atklājums, ka varam izbrist pa citām vietām, citām taciņām, paskatīties uz Vestienu no citas puses, no cita rakursa, nekā tas ir ierasts ikdienā.”

Kopumā pagasta teritorijā izvietoti sešpadsmit punkti, kas atrodami, vadoties pēc trenera Jura Švarca izveidotās kartes. Pie katra no tiem dalībnieki tiek aicināti nofotografēties un bildes iesūtīt konkursam.

“Šeit ir iespēja, ievērojot visu, kas saistīts mums ar šo Covid, lai pa vienam, nu ģimenes kopā un pārējie pa vienam – reizē pastaiga, reizē iespēja iepazīt vairāk orientēšanos sportu un iepazīt vietas Vestienā, kur vēl nav būts. Un jaunie orientieristi, viņiem arī papildus iespēja treniņam, jo tāpat aktīvi pa vienam darbojas, orientējas visā Latvijā mežos, meklē punktus un individuāli trenējas, un šeit arī vestieniešiem, jaunajiem orientieristiem ir iespēja paskriet,” skaidro trases izveidotājs, orientēšanās sporta treneris Juris Švarcs.

Kultūras darba organizatore Jolanta Bardziņa atzīmē: “Šajā brīdī, kad nedrīkst pulcēties, kad nedrīkst būt publiski pasākumi, mums šis laiks ir jāizmanto pārdomām, un šis Lieldienu laiks, ko parasti svinam ģimenēs, krāsojam olas, tad gribējās, lai tā kopība būtu lielāka. Tomēr saliedējas ģimenes ar to staigāšanu, oliņu meklēšanu, jo parasti jau bija pasākumos tā koncentrēti – zaķis tās olas izbēris dārzā vai kaut kur.

Bērni iet un meklē, bet tagad tas zaķis ir lielus lēcienus, tādu kārtīgu apli izstaigājis, lai šīs olas noslēptu, tādā veidā atklājot Vestienas ainavas.”

Vestienā izveidota arī otra trase ”Pa Muižkunga pēdām”, kas ļauj interaktīvā un sportiskā veidā iepazīt Vestienas vēsturi.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti