Ārpus Rīgas

Saldū sakārto vairākas ūdenstilpnes, lai novērstu iespējamos plūdu draudus

Ārpus Rīgas

Kūtsmēslu krātuves neatbilst vides prasībām vēl 30% saimniecību

Veselīga dzīvesveida veicināšanai Preiļos būvē jaunus tenisa kortus

Veselīga dzīvesveida veicināšanai Preiļos būvē jaunus tenisa kortus

Lai veicinātu aktīvu dzīvesveidu un paplašinātu sporta aktivitāšu klāstu, Preiļos tiek izbūvēti divi tenisa korti. Jaunā sporta infrastruktūra izmaksās 92 000 eiro, ko daļēji sedz Latvijas valsts budžeta finansētā mērķprogramma “Veselīga dzīvesveida aktivitāšu veicināšana Latgalē”, un daļa ir Preiļu pilsētas līdzfinansējums.  

“Būs ziemeļu - dienvidu virzienā, lai saulīte nespīd acīs, lai var spēlēt. Šobrīd tiek veidota pamatne,” par topošajiem kortiem stāsta Preiļu novada bērnu un jauniešu sporta skolas direktors Edgars Vaivods, izrādot vietu, kur notiek tenisa kortu izbūve, kas atrodas pie Preiļu pils parka:

“Būs vēl žogs, četrus metrus augsts, un mākslīgais segums, bet tas jau pavasarī, diez vai mēs šogad paspēsim. Jālīmē, kad temperatūra plus 15 grādi.”

Līdz šim tie, kuri vēlējās spēlēt tenisu, izmantoja futbolam paredzēto laukumu pie Preiļu sporta skolas. Laukumam noslogojums bija liels, tāpēc nācās gaidīt pat rindā.

“Tur sanāk gaidīšana, un ne vienmēr var tikt spēlēt tad, kad vēlēšanās ir. Un šeit varēs pastāvīgi, divos kortos. Un te jūs redzat, ka ir sporta pilsētiņa: te ir gan volejbola laukums, gan BMX trase, tagad būs arī tenisa korti, es domāju, ka ar laiku pilnveidosies, būs basketbola, strītbola laukumi, un te būs aktīvā atpūta,” klāsta Vaivods.

Preiļu aktīvās atpūtas zona, kur tiek izbūvēti arī tenisa korti, vasaras sezonā ir iecienīta brīvā laika pavadīšanas vieta. Edgars Vaivods ir pārliecināts, ka arī tenisa korti būs pieprasīti.

“Daudzi iet arī spēlēt lieto tenisu, tas ir populārs un ļoti vispusīgs sporta veids, tenisā tiek nodarbinātas praktiski visas muskuļu grupas, bet tas attīsta arī reakciju, domāšanu un rada patīkamas emocijas,” viņš piebilst.

Tenisa korti Preiļos tiek izbūvēti Latgales reģiona attīstības aģentūras projekta “Aktīvs Latgalei” ietvaros, finansējums tiek apgūts no Latvijas valsts budžeta.

“Kopējā summa 133 901,29 eiro, īstenošanas periods no šī gada jūnija līdz 30. novembrim; kas attiecas uz Preiļiem, šī summa pilnībā nosedz tenisa kortu izbūvi, kas ir viena no aktivitātēm, jo tur ir iesaistītas praktiski visas Latgales reģiona pašvaldības,” stāsta Preiļu novada domes Attīstības daļas vadītāja Elita Jermolajeva.

Projekta ietvaros 12 pašvaldībās tiks iegādāts sporta inventārs, organizējot sporta aktivitātes, plānots iesaistīt vairāk nekā 450 dalībniekus. Būs pasākumi, kuros jaunieši un pieaugušie varēs piedalīties, piemēram, bērnu un jauniešu tenisa turnīrs vai pieaugušo tenisa turnīrs, projekta ietvaros paredzēts arī futbola turnīrs un basketbola treniņa nometnes.

Tenisa kortu izmaksas kopumā ir apmēram 92 tūkstoši eiro, no kuriem 48 tūkstoši ir Preiļu novada domes līdzfinansējums.

“Parka attīstības koncepcijas ietvaros šī gada pavasarī mums bija iedzīvotāju aptauja, kas bija internetā pieejama, un lielākā daļa no aptaujas dalībniekiem norādīja, ka ir jāattīsta parka iespējas, norādot gan dažādu kultūras pasākumu organizēšanu, gan sporta aktivitātes,” norāda Jermolajeva.

Jautājot Preiļos uz ielas sastaptajiem jauniešiem, daļa par tenisa kortu būvniecību nav dzirdējuši, taču daļa zina un vērtē atzinīgi, sakot, ka Preiļos ir maz vietu, kur var atpūsties un aktīvi pavadīt brīvo laiku, un, ja būtu, kas iemāca, tad labprāt spēlētu arī tenisu.

Jau pavasarī Preiļos varēs spēlēt tenisu, līdz šim Preiļiem tuvākās vietas, kur atrodas speciāli tenisam izveidoti korti, bija Daugavpils un Rēzekne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti