Veselības stāvokļa dēļ Lemberga lietā vairs nepiedalīsies tiesnesis Geimans

Veselības stāvokļa dēļ smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga un citu apsūdzēto krimināllietā vairs nepiedalīsies tiesas sēdes priekšsēdētājs tiesnesis Boriss Geimans. Viņa vietu sastāvā ieņems rezerves tiesnese Ārija Ždanova, taču par jauno priekšsēdētāju izvēlēta lietas tiesnese Irīna Jansone.

Tiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis norādīja, ka tiesnešu maiņa nekādā veidā neietekmēs lietas tālāko izskatīšanu. Savukārt Lemberga jaunajam advokātam Genādijam Ivankinam būs laiks iepazīties ar lietas materiāliem laikā, kamēr debašu runas teiks pārējo apsūdzēto aizstāvji. 

Tiesas pārstāvis Raimonds LočmelisZane Mače

  "Pašlaik situācija ir tāda, ka, izpētot prombūtnes dinamiku iepriekšējo piecu gadu laikā, kas ir tiesas sēžu priekšsēdētājam šajā lietā, un, ņemot vērā iespēju piedalīties turpmāk tiesas procesā, tika pieņemts lēmums iekļaut tiesas sastāvā rezerves tiesnesi, kura visu laiku arī piedalījās lietas izskatīšanā. Pašlaik tiesas sēžu priekšsēdētāja šajā procesā būs tiesnese Irīna Jansone," stāstīja Ločmelis.

  Geimans jau bijis atbrīvots no citu lietu izskatīšanas. Viņam esot tikai daži atsevišķi rakstveida procesi. Par Geimana dalību citu lietu izskatīšanā tiks lemts, kad viņš atgriezīsies no darba nespējas.

  Ceturtdien nozīmēta nākamā sēde lietā. Pārējiem apsūdzētajiem norādīts, ka viņu aizstāvjiem jāsāk savas debašu runas.

  KONTEKSTS:

  Prokurori tiesas debatēs lūdza Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza šogad martā.

  Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Lietā apsūdzēts arī Lemberga dēls Anrijam Lembergam un Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

  Anrijam Lembergam prokuratūra lūdz piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, savukārt Lemberga biznesa partnerim Sormulim - brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un mantas konfiskāciju.

  Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

  Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

  Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt 2009.gada 20.augustā. Lietas sarežģītības dēļ to izskatīja tiesneši Boriss Geimans, Irīna Jansone un Ligita Kuzmane, bet par rezerves tiesnesi bija noteikta Ārija Ždanova, kas pašlaik ir iekļauta tiesas sastāvā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti