Veselības nozarei dažādiem mērķiem novirza 8,8 miljonus eiro

Pārdalot līdzekļus, veselības nozarei novirzīti vēl papildu 8,8 miljonus eiro, informēja Veselības ministrijā. No kopējās summas 5,2 miljonus eiro veselības nozarei pārdalīs no citām programmām, savukārt 3,67 miljonus eiro pārdalīs esošā nozares finansējuma ietvaros.

Papildu finansējumu varēs izmantot, lai vēl šogad uzlabotu pieejamību rehabilitācijas pakalpojumiem bērniem, kompensējamajiem medikamentiem, insulīna sūkņu iegādei bērniem, kā arī rezidentu apmācībai saistībā ar rezidentu skaita pieaugumu un citām programmām, kas uzlabos ārstniecības pakalpojumu pieejamību. 

Kopumā plānots šogad papildus vairākiem mērķiem novirzīt 8,8 miljonus eiro:

  • 2 miljonus eiro - rezidentu apmācībai;
  • 2,7 miljonus eiro  - kompensējamo zāļu apmaksai;
  • 1,9 miljonus eiro - papildus rehabilitācijas pakalpojumiem bērniem (705 863 eiro), medicīniskās apaugļošanas pakalpojumiem 120 sievietēm (183 146 eiro), ārstniecības pakalpojumu apjoma palielinājumam  (1 026 741 eiro, tai skaitā: oftalmoloģijai 243 197 eiro, kodolmagnētiskai rezonansei 136 412 eiro, gastrointestinālai endoskopijai dienas stacionārā 107 579 eiro un datortomogrāfijai  539 553 eiro);
  • 1 miljonu eiro - insulīna sūkņu iegāde bērniem mūsdienīgai pirmā tipa cukura diabēta ārstēšanai;
  • 715 tūkstošus eiro - Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam defibrilatoru iegādei (593 271 eiro), plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtu iegādei (122 442 eiro);
  • 352 tūkstošus eiro - neatliekamiem remontiem un pasākumiem Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas un Valsts tiesu medicīnas ekspertīžu centra funkciju nodrošināšanai.

Šie pasākumi izvēlēti atbilstoši Veselības ministrijas prioritātēm, ņemot vērā, ka konkrētais finansējums ir novirzāms pasākumiem, kas jāīsteno vēl šogad. Šie ir vienreizēji pasākumi, kuriem nav ietekmes uz nākošo gadu budžetu. Tāpat plānots segt izmaksas par pakalpojumiem, kas šogad ir sniegti virs sākotnēji plānotā līguma apjoma.

KONTEKSTS:

Vienlaikus mediķi 7. novembrī gatavojas protesta akcijai, pieprasot algu paaugstinājumu. Viņi pieļauj arī parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu.

Pašlaik Saeimas deputātu rokās ir valdības akceptētais 2020. gada valsts budžeta projekts. Galīgajā lasījumā budžetu cer pieņemt 13.-14. novembrī, bet 30. oktobrī Saeima to skatīs pirmajā lasījumā. Atbilstoši likumam budžeta papildu finansējumam darba samaksas pieaugumam nozarē 2020. gadā bija jāpārsniedz 100 miljonus eiro. Taču tā vietā Veselības ministrijas prioritātēm paredzēti 50 miljoni eiro, tostarp 43 miljoni paredzēti mediķu algām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti