Dienas ziņas

“Laimas namiņš” godina sociālos darbiniekus

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Veselības ministrijas vārdā izplata viltus vēstules

Veselības ministrijas vārdā izplata viltus vēstules par Covid-19 vakcinācijas kompensāciju

Veselības ministrija pirmdien vērsusies Valsts policijā un Valsts drošības dienestā saistībā ar it kā ministrijas vārdā izsūtīto vēstuli, kurā aicināts pieteikties kompensāciju izmaksai saistībā ar vakcināciju pret Covid-19. Tā izsūtīta krāpšanas nolūkos, jo, lai pieteiktos viltus kompensācijai, cilvēkiem lūgts ievadīt savus bankas kartes datus. 

Kāda sieviete tviterī dalījās ar vēstuli, aicinot būt uzmanīgiem un neuzķerties uz krāpšanas mēģinājumiem. Lai pieteiktos viltus kompensācijai, jādodas uz interneta adresi, kurā cilvēkiem tiek pieprasīts ievadīt savus bankas kartes datus. Tiesa, patlaban mājas lapas darbība ir apturēta. To, cik plaši viltus vēstule tikusi izplatīta un vai kāds iedzīvotājs arī uzķēries – to skaidros Valsts policija.

Pēc Veselības ministrijas pārstāvja Oskara Šneidera stāstītā, ministrija saņēmusi ziņas par šādu vēstuli no vairākiem sociālo tīklu lietotājiem. Tās papīra formātā ievietotas pastkastītēs.

"Šis ir viens spilgts piemērs, kādā veidā krāpnieki cenšas izmantot cilvēku varbūt uzticēšanos vai tādu lētticību. No savas puses esam sagatavojuši iesniegumu Valsts policijai un Valsts drošības dienestam par šo situāciju. Aicinām tiesībsargājošās iestādes izmeklēt konkrēto gadījumu," stāstīja Šneiders.

Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska norādīja, ka pēc iesnieguma saņemšanas Valsts policija to izvērtēs. "Jāpiemin, ka tamlīdzīgas vēstules biežāk gan e-pastos tiek izsūtītas ar mērķi izkrāpt no iedzīvotājiem naudu. Ņemot vērā, ka krāpnieku aktivitāte šobrīd ir augsta, Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, sargāt savus datus, nepārskaitīt krāpniekiem naudu. Un rūpīgi pārbaudīt jebkuru saņemto informāciju," stāstīja Gžibovska.

Par krāpšanu draud kriminālatbildība. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti