Veselības ministrijas valsts sekretārs būs Aivars Lapiņš

 

Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs būs bijušais Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāra vietnieks Aivars Lapiņš. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" atzina veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un zemnieku savienības izvirzīta).

Čakša, kura nākamā gada sākumā gaida ģimenes pieaugumu, atzina, ka viņas plānos pēc bērna nākšanas pasaulē ir īsu laika posmu pabūt mājās kopā ar mazuli, pēc tam atgriezties veselības ministres amatā un strādāt līdz termiņa beigām.

Veselības ministre teica, ka viņai ir svarīgi, lai arī laikā, kad viņa būs bērna kopšanas atvaļinājumā, VM strādātu spēcīga komanda. Drīzumā tiks apstiprināts VM valsts sekretārs, un šī amata pienākumus plānots uzticēt Lapiņam. Viņam ir pietiekami liela pieredze ierēdniecībā, teica veselības ministre, norādot, ka pieredze ministrijas pārvaldībā valsts sekretāra amatā ir būtiska.

Lapiņš pašlaik pārstāv Latvijas intereses Eiropas Savienības Īpašajā lauksaimniecības komitejā, tajā skaitā atbildot par lauku attīstības un ar šo jomu saistītiem finanšu un nodokļu jautājumiem, liecina Ārlietu ministrijas un ZM mājaslapā publicētā informācija. Tāpat viņš pašlaik ieņem ZM Starptautisko lietu departamenta ES nodaļas padomnieka amatu, ziņoja LETA.

Jautāta, kurš no kolēģiem valdībā varētu uzņemties veselības ministra amata pienākumus viņas prombūtnes laikā, Čakša atzina, ka vislabāk veselības nozari valdībā pārzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) un būtu labi, ja viņš uz laiku pārraudzītu šo nozari.

Kā ziņots, Čakšai nākamā gada janvārī gaidāms ģimenes pieaugums. Tā būs pirmā reizi Latvijas vēsturē, kad kāds no ministriem plāno doties bērna kopšanas atvaļinājumā, līdz ar to šādām situācijām nav atbilstoša tiesiskā regulējuma.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti