Veselības ministrijas valsts sekretāri Dreiku pārceļ Zāļu valsts aģentūras direktora amatā

Valdība otrdien, 14. februārī, atbalstīja līdzšinējās Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāres Indras Dreikas pārcelšanu Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktora amatā. Iestādes vadītāja amats bija vakants kopš 2021. gada 6. maija.

Līdzšinējā VM valsts sekretāre Dreika pārcelta ZVA direktora amatā, lai "nodrošinātu aģentūras darbības nepārtrauktību un funkciju efektīvu izpildi", informēja VM preses sekretāre Barbara Ālīte.

Ministrijā norādīja, ka aģentūrai kā VM pārraudzībā esošai valsts pārvaldes iestādei ir nozīmīga loma nozarē, tajā skaitā saistībā ar kvalitatīvu un sabiedrības interesēm atbilstošu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanu.

"Ņemot vērā nozares izaicinājumus kopumā, aģentūras prioritāros jautājumus un stratēģiskās prioritātes, ir svarīgi pēc iespējas ātrāk nodrošināt un darbam aģentūras direktora amatā piesaistīt profesionāli ar iepriekšēju pieredzi un zināšanām nozarē," skaidroja VM pārstāve.

Dreikai ir pieredze nozares politikas un stratēģijas īstenošanā, sadarbībā ar nozares profesionālajām organizācijām, kā arī pieredze Veselības inspekcijas vadītāja amatā un zināšanas veselības aprūpes un sabiedrības veselības jomā, norādīja VM.

Izvērtējot VM valsts sekretāres atbilstību aģentūras direktora amata aprakstā noteiktajām izglītības, kvalifikācijas un profesionālās pieredzes prasībām, pieņemts lēmums par Dreikas pārcelšanu. Saskaņā ar Valsts civildienesta likumu, lēmumu par ierēdņa pārcelšanu pārraudzībā esošas iestādes direktora amatā ministrs pieņem, pamatojoties uz Ministru kabineta lēmumu.

Dreika pildīja VM valsts sekretāres amata pienākumus kopš 2021. gada aprīļa.

VM valsts sekretāra pienākumus līdz jauna pretendenta izvēlei pildīs trīs līdzšinējie valsts sekretāra vietnieki, sacīja ministrijā.

KONTEKSTS:

ZVA direktora amats 2021. gadā kļuva vakants pēc tam, kad Svenam Henkuzenam tika piemērots disciplinārsods – pazemināšana amatā uz trim gadiem. Kaut arī vakcīnu iepirkšana nav iestādes pienākumos, disciplinārlieta tika sākta saistībā ar neizdarībām "BioNTech/Pfizer" vakcīnu iepirkšanā 2020. gada nogalē, jo Henkuzens tajā spēlēja nozīmīgu lomu.

Pērn rīkotajā konkursā uz ZVA direktora amatu bija pieteikušies pieci pretendenti, bet komisija lēma konkursu noslēgt bez rezultāta. No jauna izsludinātajā konkursā uz konkursa otro kārtu virzīti divi pretendenti, bet uz trešo – viens.

Pretendents, kurš konkursā guva visaugstāko novērtējumu, nesaņēma nozares ministres Līgas Meņģelsones (deleģēta no "Apvienotā saraksta") apstiprinājumu un līdz ar to netika virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti