Veselības ministrijas «nanolicenču» lietā notikušas 33 kratīšanas IT firmās un saistīto personu dzīvesvietās

Policija šonedēļ veica 33 kratīšanas vairākos informācijas tehnoloģiju (IT) pakalpojumu uzņēmumos un ar tiem saistīto personu dzīvesvietās saistībā ar pērn rudenī sākto lietu par iespējamo krāpšanos Veselības ministrijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) iepirkumos un neatbilstošās programmatūras piegādi, liecina policijas informācija.

Otrdien, 16. jūnijā,  policija veica kratīšanas visā Latvijas teritorijā vairākos IT uzņēmumos un ar tiem saistīto personu dzīvesvietās  2019. gada 30. septembrī sāktā kriminālprocesa ietvaros, kurā izmeklē iespējamas krāpnieciskas darbības – neatbilstošās programmatūras ar nosaukumu “Owitech” piegādi Veselības ministrijai un citām valsts iestādēm.

Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska: Par kratīšanām “Owitech” lietāEdgars Kupčs

  Šo darbību rezultātā valsts budžetam varētu būt nodarīts zaudējumi vismaz 204 458 eiro, zaudējuma apmērs tiek precizēts.

  “Procesuālo darbību laikā tika izņemti dokumenti un ievērojams skaits datu nesēju, kuriem ir pierādījumu nozīme kriminālprocesā,” informēja policija.

  Nevienai persona nav piemērots aizdomās turētā statuss, kā arī nav piemēroti drošības līdzekļi. Piecām personām piemēroti personu, pret kurām uzsākts kriminālprocess, statuss.

  KONTEKSTS:

  Pēc Veselības ministrijas (VM) iesnieguma Valsts policijā (VP) 2019. gada rudenī ir ierosināts kriminālprocess par aizdomām par krāpšanos informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) iepirkumos saistībā  "Owitech" programmatūras licencēm.

  VM pērn vasarā nosūtīja policijai ekspertu izvērtējumus par ministrijas un Nacionālā veselības dienesta (NVD) iepirkumiem, iegādājoties drošības risinājumu programmatūru un licences, kuros ministrijas juristu ieskatā ir iespējamās krāpšanas pazīmes.

  Ekspertiem radās aizdomas par neeksistējošo produktu iegādi, kā arī par cita uzņēmuma ražotā produkta "pārpakošanu" un piedāvāšanu par krietni lielāku cenu.

  Pārbaudes tika veiktas divos IKT projektos – par ministrijas IKT centralizācijas projektu, ka arī par NVD organizēto Veselības aprūpes finansēšanas likuma rīka ieviešanu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti