Veselības ministrijas jaunais valsts sekretārs Lapiņš amatu apvienos ar darbu ZM

Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāra amatā valdība apstiprinājusi Aivaru Lapiņu, kuram arī ļauts apvienot amatu ar nozares padomnieka darbu Zemkopības ministrijā (ZM).

Kā informē Veselības ministrijā, Lapiņam ir valsts sekretāra amatam atbilstoša izglītība un ilggadēja darba pieredze valsts pārvaldē, kā arī nozīmīga pieredze pārstāvot valsts intereses starptautiskās institūcijās, vadītprasmes un praktiskā darba pieredze tādu jautājumu risināšanā, kas attiecas uz organizācijas procesu attīstību, stratēģisko jautājumu īstenošanu.

Līdz šim viņš strādāja par Zemkopības ministrijas Starptautisko lietu un stratēģijas analīzes departamenta Eiropas Savienības lietu nodaļas vadītāja vietnieku – nozares padomnieku. Ministru kabinets ļāva Lapiņam savienot amatus abās ministrijās.

Plānots, ka Lapiņš darbus ministrijās savienos līdz šā gada 31.decembrim.

Valdības vadītājs Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) atzīmē, ka atļauja vienlaikus ieņemt amatu gan Veselības, gan Zemkopības ministrijā Lapiņam dota izņēmuma kārtā

Vēstīts, ka Veselības ministrijas valsts sekretāra amats kļuva vakants pēc tam, kad līdzšinējais šī amata ieņēmējs Kārlis Ketners ar 1.septembri tika pārcelts Finanšu ministrijas jaunizveidotā Ēnu ekonomikas apkarošanas koordinācijas departamenta direktora amatā.

Jau iepriekš izskanēja informācija, ka Veselības ministrijas valsts sekretāra amatam tiek apsvērta Lapiņa kandidatūra. Veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un zemnieku savienības izvirzīta), kura plāno doties bērna kopšanas atvaļinājumā, norādījusi - svarīgi, lai šajā laikā ministrijā strādātu spēcīga komanda.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti