Veselības ministrija piekrīt deputātu iecerei piedāvāt pirms aborta apmeklēt psihoterapeitu

Veselības ministrija (VM) sagatavojusi pozitīvu atzinumu Saeimas deputātu iecerei, ka turpmāk grūtniecēm pirms aborta veikšanas būs iespēja konsultēties ar psihoterapeitu.

Tādējādi Saeimas Sociālo lietu komisija trešdien, 20.aprīlī, varētu beigt darbu pie grozījumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, Latvijas Radio pauda par grozījumiem atbildīgais referents Vitālijs Orlovs ("Saskaņas"). Izmaiņas tā sauktajā abortu likumā līdz šim aktīvi virzījuši no Nacionālās apvienības Saeimā ievēlētais Imants Parādnieks un Inga Bite (Latvijas Reģionu apvienība).

Veselības ministrijā norāda – piedāvāt sievietei konsultēties pie psihoterapeita var, taču iecere nav īstenojama bez papildu naudas.

"Veselības aprūpei novirzīto finanšu līdzekļu apjoms nav pietiekams nepieciešamo veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai. Tādēļ jebkuru jaunu pakalpojumu iekļaušana valsts apmaksāto pakalpojumu klāstā ir ļoti rūpīgi jāvērtē, samērojot iespējamos ieguvumus ar riskiem, kas rastos, ja jau esošo veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai paredzētie finanšu līdzekļi tiktu novirzīti jaunu veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai," teica ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Jau ziņots, ka ar jaunu sparu Saeimā tiek virzīti Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma grozījumi. Visvairāk pret grozījumiem iebilst sieviešu tiesību aizstāvji, jo pirms aborta veikšanas plānots likt konsultēties pie vairākiem speciālistiem, turklāt ne tikai sievietei, bet arī viņas vecākiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti