Veselības ministre Čakša no bērna kopšanas atvaļinājuma plāno atgriezties martā

Šī ir pēdējā darba nedēļa veselības ministrei Andai Čakšai (Zaļo un Zemnieku savienība) pirms došanās bērna kopšanas atvaļinājumā. Darbā viņa plāno atgriezties, visticamāk, nākamā gada martā.

Atskatoties uz šogad paveikto, Čakša gadu vērtēja kā produktīvu un izdevušos. 2017.gads veselības nozarē kopumā iezīmējies ar vairākiem uzlabojumiem, uzskata ministre. Par ceturtdaļu sarukušas rindas pie ārstiem; pirmo reizi nav izveidojusies situācija, ka beidzas valsts apmaksāto pakalpojumu kvotas un cilvēkam jāizvēlas – gaidīt nākamo gadu vai maksāt pašam. Tāpat diskusijās ar ģimenes ārstiem nonākts pie jauniem risinājumiem e-veselībā, kapitācijas naudas noteikšanā un kvalitātes kritērijos.

Ministre atzina, ka ir arī neizdarītie darbi: “Mēs salīdzinoši maz izdarījām aptieku sektorā par zāļu cenām. Bet tā nebija pirmā prioritāte, ņemot vērā visas sistēmas jautājumus, kas bija jāsakārto.

Es no savas puses vēl vairāk gribētu, ka mēs organizētu centralizēti lietas attiecībā uz slimnīcām,

kur es redzu ekonomijas iespējas vēl, kopīgi skatot gan tehnoloģiju iepirkumus, gan dažādus būvniecības iepirkumus.”

Šī ir ministres pēdējā darba diena pirms došanās dzemdību atvaļinājumā. Čakšas prombūtnes laikā viņas pienākumus pildīs Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība), taču aktīvo darbību veiks jaunieceltais Veselības ministrijas valsts sekretārs Aivars Lapiņš un viņa vietniece Daina Mūrmane-Umbraško.

Veselības ministre Anda ČakšaLaura Dzērve

  "Es domāju, ka visi tie Ministru kabineta noteikumi, kas šobrīd ir pieņemti, ir ļoti skaidri ceļa stabi, pa kuru ir jāvirzās uz priekšu. Jau pie premjerministra bijām, saskaņoti uzdevumi, kas ir tās galvenās lietas, pie kā šobrīd jāstrādā: likuma ieviešana, administrēšana un viss ar to saistītais. Pārraudzīs nozari premjerministrs, bet aktīvo darbību veiks gan valsts sekretārs, gan valsts sekretāra vietniece, kuri būs tiešā atbildībā, lai visi darbi iet uz priekšu tā, kā mums iecerēts," pastāstīja Čakša.

  "Es ļoti ceru, ka tas nevilksies ilgāk par diviem trim mēnešiem. Tā mēs esam vienojušies. Tad es nākšu atpakaļ," piebilda ministre.

  Tikmēr ministrijas valsts sekretārs Lapiņš sacīja, ka viņa pienākums šajā laikā ir vadīt ministriju administratīvi: “Pirmais un svarīgākais no darbiem ir jaunais pieņemtais veselības aprūpes finansēšanas likums. Būs vesels saraksts ar ļoti svarīgiem Ministru kabineta noteikumiem, kas būs jāpieņem. Ļoti ātrā tempā faktiski, tur nevarēs gadiem gaidīt. Tas būs jāizdara gada pirmajā pusē.”

  Otrs lielais izaicinājums ir veiksmīgi pabeigt e-veselības ieviešanu, un ministrija uzņemoties pilnu atbildību par visu tehnisko problēmu novēršanu, lai no tām neciestu ārstu darbs.

  Nākamā gada veselības budžetā ieplānoti papildu 194 miljoni eiro. Nedaudz vairāk nekā pusi šīs summas tērēs, lai rindas pie ārstiem samazinātu par 40%. Pārējā nauda aizies tam, lai ārsta vidējais atalgojums augtu līdz 1125 un māsu – līdz 760 eiro, neskaitot darbu nakts stundās.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti