Veselības jomā turpinās strādāt komiteja stratēģisku jautājumu saskaņošanai (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Veselības ministrijā darbu turpinās Attīstības komiteju, otrdien, 2. jūlijā, lēma sadarbības padome. Komiteja nepieciešama, lai saskaņotu stratēģiski nozīmīgas lietas veselības nozarē, piemēram, jautājumā par veselības apdrošināšanu.

*Precizējums

Saskaņā ar Veselības ministrijas informāciju veselības aprūpes jautājumiem veltītā Attīstības komiteja izveidota jau 2019.gada 18.februārī nevis 2.jūlijā, kā iepriekš vēstīts.

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe Latvijas Radio pastāstīja, ka komitejā būs pārstāvētas visas partijas.

Runājot par jautājumiem, ko varētu skatīt šajā komitejā, Strīķe teica: "Tie ir globālie jautājumi gan par nodokļiem, gan par finansēšanu. Mēs vēlamies piedalīties savlaicīgi, nevis kad tie jau ir [izlemti]." Komiteju ierosināja izveidot JKP un "KPV LV".

Līdzīga komiteja jau izveidota, piemēram, Finanšu ministrijā.

Veselības ministrijā informēja, ka šāda Attīstības komiteja izveidota 2019. gada 18. februārī. Tai līdz 2020. gada martam jāiesniedz grozījumi veselības aprūpes finansēšanas likumā. 

KONTEKSTS:

Divu pakalpojumu grozu valsts veselības apdrošināšanas sistēma, kuru bija izveidojusi un iecerēja ieviest iepriekšējā valdība, atlikta līdz 2021. gadam. Līdz tam laikam iecerēts izveidot viena groza sistēmu un noteikt sociālās apdrošināšanas iemaksu veselībai 1% apmērā visiem, kuri gūst ienākumus no darba. Tai iedzīvotāju grupai, kas paliks ārpus sistēmas, plānots noteikt obligātās iemaksas 51 eiro apmērā.

No šī gada Latvijā bija jāsāk darboties veselības aprūpes finansēšanas modelim, kas balstās uz valsts veselības apdrošināšanu un paredz divus atšķirīgu līmeņu pakalpojumu grozus pacientiem, kas veic šos apdrošināšanas maksājumus, un tiem, kas tos neveic. Taču 13. Saeimas koalīcija to kritizēja kā neobjektīvu un nesamērīgu, jo divu grozu sistēma paredzēja atšķirīgu pieeju veselības apdrošināšanai valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicējiem.

Tā kā šādas izmaiņas skar ne tikai veselības aprūpes politiku, bet arī nodokļu jautājumus, tās būtu ieviešamas vienlaicīgi ar reformām nodokļu jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti