Veselības inspekcija «Zaļā koridora» ieviešanu vērtē atzinīgi; rosina efektīvāk izglītot ārstus

Veselības inspekcija (VI), pārbaudot nesen ieviestās ļaundabīgo audzēju primārās diagnostikas sistēmas jeb "zaļā koridora" izmantošanu, secinājusi, ka sistēma veiksmīgi pilda savas funkcijas, tomēr nepieciešama efektīvāka un lielāka ārstu izglītošana.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VI pārstāve Agita Antonāne, veikto pārbaužu mērķis saskaņā ar Veselības ministrijas uzdevumu bija konstatēt iespējamās problēmas ļaundabīgo audzēju primārās diagnostikas nosacījumu izpildē un attiecīgi ieviest labojumus sistēmas darbības pilnveidošanai. "Zaļais koridors" prioritārai speciālistu konsultāciju saņemšanai aizdomu gadījumā par onkoloģiskām saslimšanām darbojas kopš pērnā gada 1.oktobra.

Inspekcija veica pārbaudi Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā, kā arī 23 ģimenes ārstu praksēs, kurās pirmajos divos mēnešos, proti, oktobrī un novembrī bija izsniegti vairāk nosūtījumi kā vidēji valstī.

Inspekcijas pārbaužu rezultātā tika secināts, ka tikai četrus mēnešus atpakaļ ieviestā ļaundabīga audzēja primārā diagnostikas kārtība jeb "zaļais koridors" tiek izmantots atbilstoši mērķim un tas veiksmīgi pilda savas funkcijas. Secināts, ka speciālistu konsultācija pacientam ar aizdomām par vēzi tiek nodrošināta paredzētajās 10 dienās.

Tomēr, lai nodrošinātu tā vēl efektīvāku izmantošanu, nepieciešama ģimenes ārstu izglītošana un informēšana par valstī noteikto kārtību un katra iesaistītā ārstnieciskā posma pienākumiem, no kuru izpildes ir atkarīga nākamā posma izpildes iespējamība un kvalitāte, norāda VI.

Par pārbaudes rezultātiem ar ieteikumiem un secinājumiem inspekcija informējusi Veselības  ministriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti