Veselības inspekcijā sāktas divas pārbaudes par aizdomīgi pēkšņi sasirgušiem Rīgas domes darbiniekiem

Rīgas dome ir aicinājusi Veselības inspekciju pārbaudīt, cik pamatoti ģimenes ārsti vairākām personām ir izsnieguši darba nespējas lapas. Kopš jaunās politiskās vadības nākšanas pie varas un valžu nomaiņas dažos uzņēmumos dome sākusi vētīt potenciālus likumpārkāpumus vai iespējas optimizēt pašvaldības struktūru darbu. Taču līdz ar šīm aktivitātēm dažādās iestādēs vairāki darbinieki pēkšņi ir sasirguši un devušies darba nespējā.

Veselības inspekcijā sāktas divas pārbaudes par aizdomīgi pēkšņi sasirgušiem Rīgas domes darbiniekiemEdgars Kupčs

Šonedēļ Rīgas dome informēja par vismaz trim pārbaudēm, kurās tiek vētīta pašvaldības struktūru darbinieku atbildība apšaubāmu lēmumu pieņemšanā. Piemēram, uzņēmums «Rīgas namu pārvaldnieks» (RNP) sācis revīziju, pārbaudot, kāpēc parādu piedziņas lietas nonāk dažu zvērinātu tiesu izpildītāju rokās, kas rīdziniekiem atņem mājokļus, lai gan varētu vērsties ar ne tik galējām piedziņas metodēm. Kā atzina «Rīgas namu pārvaldnieka» valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis, aizdomīga bijusi trīs atbildīgo darbinieku rīcība.

"Tika atstādināts viens juridiskās pārvaldes darbinieks un ierobežota visu trīs darbinieku piekļuve uzņēmuma RNP informācijas tehnoloģiju sistēmām un datubāzēm. Tā kā divi no trīs pārbaudē minētajiem darbiniekiem ir saslimuši un atrodas darba nespējā, viņus nav bijis iespējams atstādināt. Slēdzienā rosināts trīs darbiniekus saukt pie disciplinārās atbildības un iesniegt pārbaudes rezultātus Valsts policijai un KNAB.

Darba nespējīgi kļuvuši vēl divu Rīgas iestāžu vadītāji. Pēc tam, kad dome sāka pārbaudi par dzīvesbiedru algošanu un interešu konfliktu, pēkšņi sasirga Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko no «Gods kalpot Rīgai». Tāpat negaidīti saslima Pārdaugavas izpilddirekcijas vadītājs Valērijs Koķis no «Saskaņas». Tas notika pēc tam, kad īpaša komisija sāka vērtēt iespēju izpilddirekcijas likvidēt un atklāja iespējamus pārkāpumus tajās.

"Abi divi līdzīgi, analoģiski ar to, ka abi iestāžu vadītāji aizgājuši darba nespējā tādā interesantā, neticamā sakritības laika periodā, kad pret viņiem ir uzsākts atbildības izvērtēšanas process. Ņemot vērā, ka es valsts pārvaldē strādāju pietiekami ilgi, tādi gadījumi, kad ir šī dīvainā sakritība, kad darbinieks pēkšņi nokļūst darba nespējā, ticamību patiesai darba nespējai neraisa," sacīja Rīgas domes izpilddirektora padomnieks Māris Knoks.

Turklāt uzreiz pēc tam, kad Rīgas dome par šiem gadījumiem vērsās Veselības inspekcijā, piemēram, Anatolijs Aļeksejenko tikpat pēkšņi izveseļojās un šonedēļ atsācis darbu. Tikmēr jau kopš novembra beigām slims ir Pārdaugavas izpilddirekcijas vadītājs Koķis.

"Spiediens strauji [kāpa]. Man bija saruna ar Knoka kungu, spiediens vēl uzleca. 3. februārī es eju slimnīcā," pauda Koķis.  

Veselības inspekcijā Latvijas Radio apliecināja, ka sāktas divas pārbaudes par to, cik pamatoti ģimenes ārsti Rīgas pašvaldības amatpersonām izsnieguši darba nespējas lapas. Taču plašāku informāciju inspekcija vēl nesniedza.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt