Dienas ziņas

Jūrmalnieki neapmierināti ar mobilo sētnieku brigāžu darbu

Dienas ziņas

Sākusies iedzīvotāju pieteikšanās potei pret Covid-19

Krustpils novada pansionātā rupjus pārkāpumus neatklāj

Veselības inspekcija rupjus pārkāpumus Krustpils novada pansionātā nekonstatē

Pagājušā gada decembrī Veselības inspekcija sāka izmeklēšanu Krustpils novada pansionātā “Jaunāmuiža”, reaģējot uz informāciju par iespējamajiem epidemioloģisko prasību pārkāpumiem. Atzinumā minēts, ka inspekcija nav atklājusi rupjus pārkāpumus iestādes vadības darbā Covid-19 uzliesmojuma laikā. Dažas fiksētās nepilnības novērstas. 

Signālus par iespējamajiem epidemioloģisko drošības prasību pārkāpumiem pansionātā “Jaunāmuiža” televīzija saņēma pagājušā gada nogalē no kāda iestādes darbinieka un klienta, kuri vēlējās palikt anonīmi. Abas personas ziņoja par situāciju, kāda bijusi pansionātā pagājušā gada novembrī un decembrī, kad tur bija spēcīgs Covid-19 uzliesmojums. Pansionāta direktorei tika pārmesta došanās uz darbu ar Covid-19 simptomiem, visu kontaktpersonu neuzrādīšana Slimību profilakses un kontroles centram, kā arī inficēto klientu neizolēšana no veselajiem. Veselības inspekcija apstiprinājumu gan radusi tikai trešajam pārmetumam, proti, par klientu neizolēšanu, bet, ņemot vērā tā brīža apstākļus, tas netiek traktēts kā pārkāpums.

Inspekcija atbildes vēstulē rakstīja: “Saslimšanas laikā – novembra, decembra mēnešos – saslimušo bija tik daudz, ka nebija iespējas tos norobežot no pārējiem. Līdz ar to klienti saslimšanas laikā netika pārvietoti uz citām telpām.”

Arī pansionāta vadība uzsvēra, ka izolatoru telpas bija un ir ierīkotas, tikai gada nogalē  saslimušo skaits bijis pārāk liels.

“Mums ir 20 izolācijas gultas. Tā ka izolēt ir iespējams. Tad, kad decembrī mēs konstatējām lielo saslimšanu, mums bija tiešām lielākā daļa, tad variantu mums nebija, mēs izolējām stāvu ietvaros,” stāstīja pansionāta “Jaunāmuiža” direktore Solvita Geduša.

Anonīmais darbinieks gan paliek pie sava, uzsverot, ka pansionāta vadība esot atbildīga par Covid-19 izplatību iestādē. Tomēr Veselības inspekcijā norādīja: 

“Netika konstatētas neatbilstības pansionāta “Jaunāmuiža” direktores S.Gedušas rīcībā Covid-19 saslimšanas laikā.”

Veselības inspekcijas pārbaudē gan fiksētas vairākas nepilnības, kas skar darbinieku apmācību trūkumu par pareizu aizsardzības līdzekļu lietošanu un dezinfekcijas līdzekļu nepieejamību klientiem, bet tās ātri vien novērstas. Arī Krustpils novada pašvaldība noraida direktorei veltītos pārmetumus.

“Ja darām darbu, tad varbūt kāda nepilnība kādā brīdī ir, ko no malas redzam. Bet te varbūt no tiem uzskaitītajiem vairāk ir tādi – juridiski tā prasās, dokumentos tā rakstīts, noteikumi tā nosaka, bet reālajā dzīvē vienu otru reizi nedaudz savādāk tam jānotiek,” komentēja Krustpils novada domes priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs (“Vienotība”).

Savukārt par atsevišķu pansionāta darbinieku sūdzībām par vadības rīcību vietvarā norādīja, ka tas, iespējams, saistīts ar savstarpējām nesaskaņām.

“Tā darbinieku nepatika vai simpātiju trūkums ir jebkurā kolektīvā, un, ticiet man, arī šis nebija izņēmums – šī situācija,” uzsvēra Krustpils novada domes izpilddirektors Raimonds Spēks.

Pašlaik pansionātā “Jaunāmuiža” nav aktīvu Covid-19 saslimšanas gadījumu – to pierāda regulāri veiktie siekalu testi iestādes klientiem un darbiniekiem. Pirmās vakcīnas pansionātam tiek solītas pēc 15. februāra.

KONTEKSTS:

Inspekcija izmeklēja, vai pansionātā “Jaunāmuiža” notikuši epidemioloģisko drošības prasību pārkāpumi. Par to bija pienākusi sūdzība.

Sociālās aprūpes centru iemītnieki ir riska grupā, saslimstot ar Covid-19, jo bieži vien viņiem ir arī kādas citas kaites. Saslimst arī centru darbinieki, kuri mēdz strādāt vairākās iestādēs, iespējams, pārnēsājot vīrusu. Ziņots par vairākiem sociālās aprūpes centriem un pansionātiem, kuros saslimusi liela daļa iemītnieku, kā arī darbinieki. Pašlaik situācija aprūpes centros un pansionātos uzlabojusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt